Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Aizdevumi un kredīti: kas ir bankas aizdevums?

Reizēm var sastapties ar situāciju (internetā, privātā sarunā), kad jēdzieni “aizdevums” un “kredīts” tiek lietoti kā sinonīmi. Pēc idejas, tajā nav nekā krimināla – mēs visi saprotam, ka runa ir par naudas summu, ko izsniedz banka vai cita kredīta kompānija un kuru nepieciešams atdot noteiktajā laikā. Taču kredītkompānijām abi šie jēdzieni ir dažādi produkti, un lai uzlabotu savu finanšu pratību, iesakām izlasīt šo rakstu par, kas ir aizdevums un kredīts, un kāda starp tiem atšķirība.

Ar ko atšķiras aizdevums no kredīta

Galvenā atšķirība starp aizdevumu un kredītu ir tā, kā viņi strādā.

Aizdevums – tas ir darījums, kura ietvaros kredītkompānija nodod naudu vai jebkādu preci īpašumā vai aizņēmēja operatīvā vadībā. Aizdevuma ņēmējs apņemas kredītiestādei tādu pašu naudas summu vai īpašumu un ar tādu pašu labumu. Parasti, aizdevumu piedāvā nebanku kreditēšanas kompānijas.

Kredīts – tā ir nauda, ko banka vai cita kredītiestāde aizdod ar procentiem. Kredīta avots ir aizdevēja līdzekļi, kas veidojas uz tā aizņemto līdzekļu rēķina. Kredītkompānijām ir ilgtermiņa un īstermiņa kredīti, un tie tiek izsniegti ar nekustamā vai kustamā īpašuma ķīlu, kā arī bez ķīlas, kas pieejami lielām kompānijām.

Turklāt bankas kredīta saņemšanas procedūra nereti ir formālāka, prasot detalizētākas kredīta pārbaudes un ķīlu, nekā aizdevuma saņemšanas procedūra. Bankas var piedāvāt lielākas kreditēšanas summas, nekā nebanku finanšu iestādes.

Taču, ja jums ir nepieciešama samērā neliela summa (līdz 15 000 eiro), tad izdevīgāk noformēt aizdevumu nebanku kreditēšanas kompānijā.

Kā juridiskai personai noformēt aizdevumu Latvijā?

Incredit kompānija – tā ir nebanku kreditēšanas kompānija, kura piedāvā ātrus naudas aizdevumus ar izdevīgiem nosacījumiem. Lai izmantotu kompānijas pakalpojumus, jāaizpilda online pieteikums mājas lapā vai vienā no kreditēšanas centriem. Pusstundas laikā jūs saņemsiet kreditēšanas speciālista lēmumu un varēsiet saņemt summu līdz 15 000 eiro sava biznesa vajadzībām. Vairāk informācijas kompānijas oficiālajā mājas lapā incredit.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.