Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Izstrādāta metodika, kā mācīt jaunietēm uzņēmējdarbību

Mēs dzīvojam strauji mainīgā sabiedrībā, kurā ir svarīgi, lai ikviens spētu rīkoties atbilstoši savām iespējām un idejām. Taču tiek uzskatīts, ka nozīmīgi ir sadarboties ar citiem, vadīt dinamisku karjeru un veidot nākotni kopējam labumam. Lai sasniegtu šos mērķus, mums ir nepieciešami cilvēki, komandas un organizācijas ar uzņēmēju domāšanu visos dzīves aspektos.

Ja domājam, tieši par sabiedrības dažādību un uzņēmējdarbību tajā, tad nav noslēpums, ka sieviešu dibināta vai vadīta uzņēmējdarbība ir vairāk orientēta tieši uz produktiem vai pakalpojumiem, kas risina, atbalsta vai arī virza šo dažādību.

Projekta “GirlPower” mērķis ir atbalstīt uzņēmējdarbības aktivitātes 15-18 gadu vecu meiteņu vidū, iesaistot viņas arī pārrobežu uzņēmumu izveidē un attīstībā, kā arī veicinot uzņēmējdarbības uzsākšanas izglītošanu, aktivizēšanu un ideju paplašināšanu.

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesore A.Zvirbule uzsvēra, ka projekta laikā, iesaistot vairākas skolas, testējām metodikas pieeju sekmīgai uzņēmējdarbības apmācībai. Šāds apmācību modulis varētu tikt iekļauts mācību procesā un kompetenču izglītībā.

Pirmais solis: veidot motivācijas un pārliecības radīšanas pasākumu, kurā tika iesaistīt gan skolotāji, meitenes, vecāki un arī citas ieinteresētās puses. Šajā pasākumā tiek pieaicinātas uzņēmējas, kas dalījās savā pieredzē, iedvesmoja uzņēmējdarbībai un arī atbildēja uz auditorijas āķīgajiem jautājumiem. Tai skaitā arī padaloties ar padomiem, kā pārvarēt biznesa neveiksmes un grūtības.

Otrais solis: ideju ģenerēšanas darbnīcas, kur tika veikta apmācība, kā labāk ģenerēt idejas. Darbs notika grupās, lai praktizētu dažādas ideju ģenerēšanas tehnikas. Trešais solis: ideju novērtēšanas darbnīca. Noteikti zinām, ka ne visas idejas ir dzīvotspējīgas un attīstāmas. Tieši šis ir tas problemātiskais punkts, saprast, kura ideja var pārtapt biznesā un kura varbūt nē. Šajā fāzē, tieši profesionāls skatījums ir ļoti nepieciešams. Ceturtais solis: biznesa aprobācijas treniņš hakatonā. Laba iespēja komandām strādāt pie savas idejas un to tālāk veidot, izejot cauri dažādām biznesa funkcijām – prototipēšana, pārdošana, mārketings, reklāma, idejas pasniegšana citiem.

Tā kā projekts tiek īstenots LBTU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātei kopā ar Tartu universitāti (Igaunija), tad meitenēm ir iespēja projekta ietvaros darboties starptautiskās komandās un gūt reālistisku pieredzi kā veidot biznesu. Turklāt abu universitāšu pieredze tiek apvienota, lai šāda metodika tiktu aprobēta.

Šī informācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs informācijas saturu pilnībā atbild Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Projektu “Girlpower” līdzfinansē Eiropas Savienība Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014. -2020. gadam ietvaros. Projekta ilgums ir 24 mēneši: no 2020. gada novembra līdz 2022. gada oktobrim. Projekta kopējais budžets 379 464.13 EUR, no tiem ERAF līdzfinansējums 307 365.93 EUR.

Vairāk par projektu: www.facebook.com/GirlPowerCentralBaltic ; https://girlpower.space/lv/home

Informācijai: www.centralbaltic.eu, www.europa.eu

Tēmturi: #CentralBaltic #MadeWithInterreg #StrongerTogether

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.

casibom giriş casibom bahsegel jojobet