Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kas ir zobu kanālu tīrīšana un kā no tās izvairīties?

Dažreiz baktērijas iekļūst zoba mīkstumā un izraisa infekciju. Ja tas notiek, zoba saglabāšanai ir nepieciešama sakņu kanālu terapija. Šīs procedūras laikā tiek noņemta inficētā pulpa un zobs tiek noplombēts, lai novērstu atkārtotu inficēšanos. Zobārsniecības klīnika “Smile More” https://smilemore.lv/ dalās ar svarīgiem jautājumiem, kas saistīti ar zobu kanālu ārstēšanu.

Kas ir zoba saknes kanāla ārstēšana?

Sakņu kanālu ārstēšana ir zobārstniecības procedūra, kas mazina sāpes, ko izraisa inficēts vai abscess zobs. Sakņu kanāla procesā tiek noņemts iekaisušais mīkstums, pēc tam zoba iekšpusē esošās virsmas tiek notīrītas un dezinficētas, kā arī tiek ievietota plomba, lai noslēgtu vietu.

Sakņu kanālu terapija ir nepieciešama, ja mutes baktērijas iekļūst zoba mīkstumā. Tas parasti notiek, ja dobums ilgstoši netiek kopts. Tas var rasties arī tad, ja jūsu zobs ir saplaisājis vai bojāts traumas dēļ. Bez ārstēšanas zoba iekšpusē esošie asinsvadi un nervi tiek nopietni inficēti, un tad veidojas strutas un abscesi.

Kad nepieciešama ārstēšana?

  • Zobu sāpes, kas nepāriet
  • Jutība pret karstumu un aukstumu: ja zobs sāp, dzerot karstu kafiju vai ēdot saldējumu, tas var nozīmēt, ka jums ir nepieciešama sakņu kanālu ārstēšana. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad sāpes ilgst vairāk nekā dažas sekundes.
  • Pietūkušas smaganas: kad zobs ir inficēts, tajā var uzkrāties strutas. Tas var izraisīt smaganu pietūkumu vai jutīgumu.
  • Zobu krāsas maiņa: kad zoba mīkstums kļūst inficēts, zobs var izskatīties tumšāks. Tas notiek tāpēc, ka zobam ir slikta asins piegāde.
  • Sāpes un spiediens: ja ir sāpes, ēdot vai pieskaroties zobam, tas var nozīmēt, ka nervi ap pulpu ir bojāti.
  • Saplaisājis zobs: ja esi ieplaisājis zobu nelaimes gadījumā, sportojot vai pat sakožot kaut ko cietu, baktērijas var nokļūt līdz pat zoba pulpai.

Ko darīt, lai novērstu zoba inficēšanos?

Tīri zobus 2 reizes dienā un izmanto zobu diegu katru dienu. Apmeklē savu zobārstu ik pēc 6 mēnešiem, lai veiktu regulāras pārbaudes un tīrīšanu. Regulāra apkope novērš nopietnus bojājumus. Šīs darbības maksās daudz lētāk nekā sakņu kanāla tīrīšana.

Kādas ir alternatīvas sakņu kanālu ārstēšanā?

Vienīgā alternatīva sakņu kanālu terapijā ir zoba noņemšana. Lai gan vislabāk ir saglabāt dabiskos zobus, cik ilgi vien iespējams, mutes dobuma veselības saglabāšanai var būt nepieciešama ekstrakcija.

Ja neesi piemērots kandidāts sakņu kanālu ārstēšanai, zobu var izraut un aizstāt ar zobu implantu. Lai uzzinātu vairāk par sakņu kanālu un ekstrakciju, zvani savam veselības aprūpes sniedzējam.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.

casibom giriş casibom bahsegel jojobet