Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ko ņemt vērā, izvēloties plīts virsmu?

Neatkarīgi no tā, vai esi svētdienas gatavotājs vai pieredzējis šefpavārs, tavā virtuvē ir nepieciešama pienācīga plīts virsma. Atklāsi, ka maltītes pagatavošana būs ātrāka un vienkāršāka, izmantojot tavai virtuvei un gatavošanas stilam atbilstošu virsmu.

Izvēlies pareizo izmēru

Uz 60 centimetrus plata taisnstūra paneļa visbiežāk sastopamajām plīts virsmām ir četri degļi jeb zonas uz keramikas un indukcijas plītīm. Ja tavā virtuvē ir papildu vieta darba virsmai, ir pieejamas 70 un 80 centimetru platas plīts virsmas. Tām visbiežāk ir četri degļi un īpašs wok deglis. Lielākais plīts virsmas izmērs, kas parasti tiek piedāvāts, ir 90 cm.

Degļu veids ir tikpat svarīgs kā to daudzums. Tipiskākās konfigurācijas ir viens milzīgs deglis, divi vidēji degļi un vārīšanas gredzens ar mazāku jaudu. Tā kā pastāv iespēja, ka tev nevajadzēs vienlaikus vārīt četrus lielus katlus, šī kombinācija ir piemērota lielākajai daļai mājsaimniecību.

Gāzes virsmu inovācijas

Viena no izplatītākajām izvēlēm ir gāzes plīts virsmas, ko daudzi jūtas pārliecināti izmantot gatavošanai. Gāzes plītis ir bieži sastopamas, jo tās nodrošina redzamu un tūlītēju siltuma avotu. Turklāt liesmas var vienmērīgi un ērti regulēt.

Atšķirības starp indukcijas plīti un populāro gāzes plīti samazinās. Piemēram, dažas gāzes plīts virsmas izmanto tiešās liesmas tehnoloģiju, kas nodrošina vienādu siltuma sadalījumu pa visu pannas virsmu, un var ietaupīt gatavošanas laiku un enerģijas patēriņu līdz pat 20 %.

Lielākā daļa gāzes plīšu ir aprīkotas ar liesmas pārtraukšanas mehānismiem, kas izslēdz gāzes padevi, ja liesma nodziest.

Kā tad ar keramikas plītīm?

Keramikas plīts virsmas joprojām plaši pieejamas un piedāvā stabilu funkcionalitāti par pieņemamu cenu.

Zem keramisko plīšu stikla virsmas atrodas sildelementi, kas uzsilst un izplata siltumu izvēlētajā zonā. Tās bieži ir mazāk draudzīgas lietotājam, mazāk energoefektīvas, kā arī lēnāk uzsilst un atdziest salīdzinājumā ar indukcijas plīts virsmām.

Keramikas izskats ir ļoti pievilcīgs. Tā kā uz virsmas nav pannas balstu, tās ir racionālākas un vienkāršāk tīrāmas nekā gāzes plīts virsmas.

Kā darbojas indukcijas plīts

Indukcijas plītis ietver magnētiskas spoles, kas mijiedarbojas ar atbilstošām pannām, lai ražotu siltumu un enerģiju. Šāds risinājums novērš enerģijas izšķērdēšanu, jo tiek uzkarsēta tikai pannas pamatne, nevis visa gatavošanas zona. Indukcijas plīts virsmas nodrošina precīzu un pareizu temperatūru katru reizi, kad gatavo, un lielā karstumā tās praktiski divreiz pārsniedz gāzes plīts ātrumu.

Turklāt ierobežotās gatavošanas vietas dēļ indukcijas plīts virsmas ir drošas ģimenēm ar bērniem, jo ​​tās nav pakļautas karstu virsmu klātbūtnei virtuvē. Nekas nevar aizdegties uz indukcijas plīts virsmas, jo tā pastāvīgi ir auksta.

Ģimenēm ar bērniem piemērota funkcija ir bērnu drošība, kas novērš nejaušu plīts ieslēgšanas iespēju, kā arī tām ir funkcija, kas automātiski izslēdz gatavošanas zonas, ja uz plīts nav novietota atbilstošana panna vai katls.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.