Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Mīksti un maigi dvieļi – nav noslēpums, bet tikai pareiza kopšana

Kur slēpjas šis noslēpums, kāpēc, piemēram, viesnīcā izmantotie dvieļi, ir tik mīksti? Visbeidzot, pat dvieļi, kas karājas kaimiņa vannas istabā, ir daudz mīkstāki nekā jūsu! Ja dvieļi, kas iegādāti interneta veikalā vai fiziskajā veikalā, ir kvalitatīvi un lietoti atbilstoši paredzētajam mērķim (pludmales dvielis – atpūšoties pie ūdens, pirts dvielis – baudot pirts priekus u.tml.), tad iemesls būtu jāmeklē šo tekstilizstrādājumu kopšanā. Ja neievēro dvieļu etiķetē norādītos kopšanas ieteikumus (un varbūt pat nepapūlējies tos izlasīt), ir naivi gaidīt debešķīgu maigumu pat no augstākās kvalitātes produkta.

Pirmā dvieļu mazgāšana ir ļoti svarīga

Tikko iegādātie vannas dvieļi nonāk tieši skapī, un, kad nepieciešams, tos izņemat un sākat lietot paredzētajam mērķim? Šķiet, ka esat palaidis garām vienu būtisku darbu! Jauni dvieļi pirms lietošanas ir jāizmazgā (ne vienu, bet divas vai pat trīs reizes), atbilstoši ieteikumiem uz etiķetes, neizmantojot veļas mīkstinātāju. Un ne tikai dēļ higiēnas. Tas ir priekšnoteikums, lai dvieļi būtu mīksti un efektīvi uzsūktu mitrumu, kas nozīmē, ka tie pareizi veic savu funkciju.

Dvieļus būtu jāmazgā vismaz reizi nedēļā

Dvieļu mazgāšanas biežums ir atkarīgs gan no to lietošanas biežuma un mērķa (piemēram, virtuves dvieļus parasti mazgā biežāk), gan, protams, no personīgās attieksmes pret higiēnu. Ir cilvēki, kuri labprāt mazgātu dvieļus (un varbūt pat to dara) katru reizi, kad tajos noslauka rokas.

Ja neesat tīrības fanātiķi, racionāli taupi dabas resursus (un savu naudu, protams) un saproti, ka auduma ilgmūžība ir atkarīga arī no mazgāšanas biežuma, pietiks, ja dvieļus izmazgāsi vismaz reizi nedēļā.

Audumu mīkstinātāju izmantojiet piesardzīgi

Kas par daudz, tas par skādi, vai ne? Šis noteikums lieliski attiecas uz veļas mīkstinātāju, ko izmanto, mazgājot dvieļus. Pārāk daudz mīkstinātāja var nodarīt “lāča pakalpojumu”: dvielis sliktāk uzsūks mitrumu, un audums ilgtermiņā tiks sabojāts.

Ja iespējams, žāvējiet dvieļus ārā

Ja dabiskie apstākļi to atļauj un jums ir iespēja izvietot žāvēšanas statīvu ārā, ļaujiet dvieļiem „elpot” svaigu gaisu. Tomēr neatstājiet dvieļus pārāk ilgi „žūt” saulē, jo audums var zaudēt savu maigumu. Ja pēc žāvēšanas veltīsiet laiku dvieļu kārtīgai izpurināšanai, būsiet apmierināti ar to maigumu.

Protams, ja dvieļi nepieciešami šeit un tagad vai vienkārši laikapstākļi nav labvēlīgi, var izmantot arī automātisko veļas žāvētāju. Protams – atbildīgi: izvairieties no ļoti augstām žāvēšanas temperatūrām, nežāvējiet dvieļus pārāk ilgi žāvētājā. Nepareiza žāvēšana izraisa raupjumu, krāsas izbalēšanu un, ja dvieļi ir balti, arī pelēcīgumu.

Lūk, noslēpums: „triks“ ar tenisa bumbiņu der gan dvieļiem, gan dūnu drēbēm. Iemetot dažas bumbiņas žāvētājā kopā ar dvieļiem, tie kļūs mīkstāki un maigāki.

Kas vēl būtu jāzina par dvieļiem un to pareizu kopšanu?

· Ja mazgāšanai izmantotais ūdens ir ciets, kaļķains, izvēlieties mazgāšanas līdzekļus ar audumu mīkstinošām īpašībām.

· Jauni kokvilnas dvieļi pēc pirmajām mazgāšanas reizēm var atstāt auduma šķiedras uz ķermeņa.

· Dvieļi, kas izgatavoti no mikrošķiedras, jāmazgā atsevišķi no citiem apģērbiem vai tekstilizstrādājumiem, jo tie var pārklāties ar pūkām un putekļiem.

· Mazgājot dvieļus, nedrīkst lietot balinātājus vai citus ķīmiskus traipu tīrītājus.

Dvielis – viens no svarīgākajiem personīgās higiēnas līdzekļiem

Mācot bērniem higiēnu, jāuzsver dvieļa kā viena no visbiežāk lietotajiem personīgās higiēnas līdzekļiem nozīme. Šo tekstilizstrādājumu nebūtu pareizi aizņemties vai dalīties ar citiem, pat ar mājiniekiem. Katram ģimenes loceklim jābūt savam dvielim. Protams, vannas istabā jābūt arī dvielim, kas paredzēts viesiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.