Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Par karpālā kanāla sindroma ārstēšanu

Publicitātes foto.

Karpālā kanāla sindroms ir stāvoklis, kas var radīt diskomfortu un ierobežot ikdienas darbības, jo nervs plaukstas rajonā tiek saspiests, izraisot tirpšanu, nejutīgumu, vājumu vai sāpes plaukstās un pirkstos. Šī veselības problēma ir salīdzinoši bieži sastopama un vairāk ietekmē cilvēkus, kuri veic darbus, kas saistīti ar ilgstošu, vienveidīgu plaukstas kustību.

Biežākie simptomi

Biežāk sastopamie simptomi ir sāpes un diskomforts. Tās var izplatīties no plaukstas līdz pirkstiem, saasināties naktī, var būt intensīvas vai pakāpeniski palielināties. Pirkstos, īpaši īkšķī un divos vidējos pirkstos, var rasties tirpšana vai dedzinoša sajūta. Rokās ir jūtams vājums, mēģinot turēt vai izmantot priekšmetus. Kā arī var rasties plaukstas pietūkums, kas var pastiprināt sāpes un diskomfortu.

Karpālā kanāla ķirurģija

Operācijas mērķis ir atbrīvot mediālo nervu no saspiešanas plaukstas karpālajā kanālā. Ķirurģiskā iejaukšanās var notikt ar vairākiem veidiem, taču visbiežāk tiek izmantota karpālā kanāla operācija. Šajā procedūrā ķirurgs paplašina plaukstas karpālo kanālu, atbrīvojot nervu no spiediena, kas izraisa diskomfortu un simptomus.

Kad izvēlēties operāciju?

Plastiskās ķirurģijas loma karpālā kanāla sindroma ārstēšanā ir būtiska, jo tā var piedāvāt ilgtermiņa atvieglojumu tiem pacientiem, kuriem neinvazīvās ārstēšanas metodes nav bijušas efektīvas, simptomi ir ilgstoši nemainīgi vai pasliktinās. Neinvazīvās metodes parasti ietver plaukstas atbalsta līdzekļu izmantošanu, kā arī fizioterapiju, lai atjaunotu roku kustīgumu un stiprinātu muskuļus.

Operācijas norise

Plastiskā ķirurģija sindroma ārstēšanai tiek veikta ar lokālo anestēziju un parasti ir ļoti veiksmīga, mazinot sāpes un atjaunojot normālu rokas un pirkstu funkcionalitāti. Vairāk par sindroma izplatību un tā ārstēšanu varat uzzināt šeit. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka pēcoperācijas periods var prasīt laiku rehabilitācijai, un pilnīga atveseļošanās var aizņemt dažas nedēļas vai pat mēnešus.

Kaut arī plastiskā ķirurģija ir efektīva karpālā kanāla sindroma ārstēšanā, pirms tās ir svarīgi pievērst uzmanību citām iespējamām ārstēšanas metodēm un to izmantošanai atkarībā no pacienta individuālajiem apstākļiem. Pacienta izpratne par šīs procedūras priekšrocībām un iespējamajiem riskiem ir ļoti svarīga, lai pieņemtu pārdomātu lēmumu par ārstēšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.