Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Profesionāļu ieteikumi veiksmīgas mājaslapas izstrādē

Veiksmīgas mājaslapas izstrāde ir būtisks faktors uzņēmuma izaugsmē tiešsaistē. Katrs uzņēmums vēlas piesaistīt arvien vairāk jaunus klientus un palielināt sava zīmola klātbūtni tiešsaistē, bet kā to panākt veiksmīgāk ar jaunu mājaslapu? Atbilde slēpjas pareizi izplānotā un realizētā mājaslapas izstrādes procesā.

Lai nodrošinātu labus rezultātus, nepieciešama mērķtiecīga un rūpīga analīze. Uzņēmumam jāsaprot mērķauditorija, konkurence un tirgus tendences. Tikai tad varat radīt lietotājiem draudzīgu mājaslapas dizainu, pielietot attiecīgai auditorijai efektīvu saturu un optimizēt vietni meklētājprogrammu rezultātiem un mārketinga kampaņām.

Veiksmes atslēgas vairs nav nekāds noslēpums – tajā iekļaujas ne tikai, bet galvenokārt, kvalitatīvs saturs, ātra mājaslapas ielāde un darbība, mobilitāte un responsivitāte visos ierīču ekrānu izmēros.

Mājaslapas dizains var piesaistīt apmeklētājus un palielinēt konversijas līmeni

Viena no galvenajām prioritātēm mājaslapas izstrādē ir tās vizuālais aspekts. Veiksmīgs dizains spēj uzrunāt apmeklētājus jau pirmajā apmeklējumā un var radīt pozitīvu iespaidu par uzņēmumu vai zīmolu. Izvēloties atbilstošus krāsu toņus, fontus un stilu, var radīt mūsdienīgas un profesionālas mājaslapas iespaidu.

Tāpat liela nozīme ir labas kvalitātes foto un citiem vizuāliem materiāliem, kas var palīdzēt uzturēt apmeklētāju uzmanību un veicināt ilgāku uzturēšanos mājaslapā, kas attiecīgi palielina iespējas apmeklētājam konvertēties pircējā.

Labi strukturēts saturs uzlabo lietotāju pieredzi

Lai nodrošinātu lietotājiem ērtu un patīkamu pieredzi, mājaslapā jābūt labi strukturētam saturam un intuitīvai navigācijai. Pirmkārt, ir svarīgi nodrošināt vieglu piekļuvi galvenām kategorijām vai produktiem, ne vairāk kā 1-2 klikšķu attālumā. Tas palīdz apmeklētājiem ātri atrast nepieciešamo informāciju.

Lai piesaistītu pareizos apmeklētājus, ir jāsaprot, kas interesē uzņēmuma mērķauditoriju. Veicot pirmo soli – auditorijas analīzi var iegūt vērtīgu informāciju par to, kuriem tematiem vai problēmām tiek meklēti risinājumi.

Svarīgi ir arī ņemt vērā auditoijas valodu un toni. Ja mērķauditorija ir jaunieši vai tehnoloģiju entuziasti, jāpiemeklē atbilstoša valoda – jālieto slangi, idiomas vai citi neformālas izteiksmes veidi, kas ir tuvi konkrētai mērķauditorijai.

Optimizācija visiem ekrāniem

Lai sasniegtu lietotājus visos ierīču veidos, nepieciešams visiem ierīču veidiem draudzīgs dizains. Arvien vairāk cilvēku izmanto mobilo tālruni vai planšetdatoru, lai piekļūtu internetam un apmeklētu mājaslapas. Tāpēc ir būtiski nodrošināt, ka mājaslapa ir viegli lietojama un labi izskatās arī uz mazajām ierīcēm.

Viena no galvenām mobilo ierīču lietošanas optimizācijas priekšrocībām ir ātrs lapas ielādes ātrums. Lietotājiem nav pacietības ilgi gaidīt, kamēr mājaslapa pilnībā ielādējas. Mājaslapas lēna ielāde var novest pie zaudētiem apmeklētājiem un samazinātiem konversiju rādītājiem.

Lai nodrošinātu ātru mājaslapas ielādi:

Jāoptimizē attēlus – saspiežot attēlus un pielāgojot to izmantošanas veidu (piemēram, izmantojot WebP formātu), var ievērojami samazināt lapas ielādes laiku.

Jāizvairas no pārāk daudz resursiem – jāminimizē JavaScript un CSS failu lielumi, lai mazinātu datu apjomu, kas jāielādē.

Jāizmanto kešatmiņu – jāsaglabā daļu no lapas datiem lietotāja ierīcē, lai nākamreiz viņam atverot lapu, tā ielādētos ātrāk.

Jāpielāgo funkcijas un izvietojums – tas ir vēl viens svarīgs mobilo ierīču lietojamības optimizācijas aspekts. Mobiliem ekrāniem ir ierobežots platums un augstums salīdzinot ar datora ekrānu, tāpēc ir nepieciešams pielāgot funkcionalitāti.

”WD Market” ir mājaslapu izstrādes aģentūra, kas izstrādā plašas funkcionalitātes e-komercijas risinājumus, dažādas sarežģītības mājaslapas un specializējas augstas sarežģītības web projektu izstrādē.

Aģentūra nodrošina pilna cikla projekta izstrādi, sākot ar projekta plānošanu, intuitīvas lietotāja pieredzes radīšanu un mūsdienu dizaina tendenču izmantošanu, kā arī nodrošina ilgtermiņa tehnisko atbalstu pēc projekta izstrādes.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.