Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Vides tiesības – kas ir jāzina par savu tiesību aizstāvību?

Vides tiesības regulē personas uzvedību saskarē ar vidi, novēršot iespējamu apdraudējumu gan cilvēka veselībai un labsajūtai, gan bioloģiskajai daudzveidībai un vides kvalitātei. Vides tiesību regulējošajiem likumiem un tiesību aktiem ir jālīdzsvaro dabas daudzveidības saglabāšanas un cilvēka veselības aizsardzības aspekti ar ekonomiskajām interesēm dabas resursu izmantošanā.

Kādos vides aizsardzības aspektos ir iespējama juridiska palīdzība?

Vides tiesībās saskaras krimināltiesību, administratīvo un konstitucionālo tiesību, kā arī procesuāli administratīvo tiesību normas un starptautiskās saistības vides aizsardzībā, padarot vides tiesību jomu par daudzslāņainu regulatīvu sistēmu. Tādēļ pilnvērtīgai subjektīvo tiesību aizsardzībai, dzīvot labvēlīgā vidē vai iespējai īstenot uzņēmuma intereses, ir nepieciešami kvalitatīvi jurista pakalpojumi.

Vides tiesībās pieredzējis juridiskais birojs var palīdzēt ūdens un atkritumu apsaimniekošanas, vides trokšņu, gaisa kvalitātes, augsnes aizsardzības, ģenētiski modificēto organismu vai ķīmisko vielu aprites, teritorijas plānošanas un ietekmes novērtējuma uz vidi jautājumos. Taču, kad tiek meklēts juristu vai advokātu birojs, apskatiet atsauksmes vai rekomendācijas, lai bez pievienotās vērtības iztērēt naudas līdzekļus.

Princips „Piesārņotājs maksā”

„Piesārņotājs maksā” ir viens no vides tiesību aizsardzības pamatprincipiem. Šis princips paredz, ka vides piesārņojuma novērtēšanas, novēršanas, ierobežošanas un seku likvidēšanas izdevumus sedz juridiska vai fiziska persona, kuras darbības dēļ ir radies būtisks vides apdraudējums.

Svarīgākais pamatprincipa īstenošanā ir piesārņojušās puses noskaidrošana. Dažādi valsts kontroles mehānismi, piemēram, atļauju saņemšana, vides nodokļa piemērošana vai kontroles pārbaudes palīdz līdzsvarot saimnieciskās darbības ietekmi uz vidi, sekot līdz saistību izpildei un pieņemt izsvērtus lēmumus juridiski strīdīgās situācijās.

Tādēļ juridiski precīzas dokumentācijas sastādīšana un iesniegšana atļauju saņemšanai ir pirmais solis savu tiesību aizstāvībā. Šajā gadījumā nespēs palīdzēt vienkāršs advokāts, bet gan ir jāmeklē profesionāla juridiskā palīdzība.

Kā izvēlēties juridisko pārstāvi?

Meklējot savu tiesību aizstāvībai piemērotāko juristu biroju vai individuāli praktizējošu juristu, juristu konsultācijas cena nav būtiskākais faktors – drīzāk juristu birojs vai speciālists ir jāvērtē pēc pieredzes līdzīgās lietās, atsauksmēm, reputācijas un spējas iedziļināties konkrētajā situācijā.

Vides tiesības ir viena no zvērinātu advokātu biroja „Atlācis un partneri” specializācijām. Gan biroja juristi Rīgā, gan juristi Valmierā spēs sniegt kvalificētu juridisko palīdzību atkritumu apsaimniekošanā, teritorijas plānošanā, atļauju saņemšanai A un B kategorijas piesārņojošo darbību veikšanai un ietekmes uz vidi novērtējuma pasūtīšanā.

Gadījumā ja Jums ir nepieciešams zvērināts advokāts, „Atlācis un partneri” komanda spēs palīdzēt! Uzziniet vairāk www.eabirojs.lv un piesakieties konsultācijai.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.