33 velobraucēji “apsteidz tvaiku”

30.aprīlī “Olimpiskā mēneša 2022” ietvaros jau piekto gadu risinājās velosacensības “Bānīša kauss 2022 – Apsteidz tvaiku!”. Šogad starts bija Gulbenē. Par to informē Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadītāja vietniece nozares jautājumos Dace Anča.

Pirms galvenā starta spēkiem mērojās mazākie riteņbraucēji saīsinātās distancēs. 4–6 gadus veco bērnu konkurencē 400 metru braucienā uzvarēja Kārlis Svīķis (Ādaži), otrais – Rodrigo Frēlihs (Alūksne), trešais – Alens Šaicāns (Balvi). 7-8 gadus veco bērnu konkurencē 800 metros ātrākais bija Roberts Beitāns (Stari), otrajā vietā – Anna Siliņēviča (Rīga), trešajā vietā – Anastasija Marija Poga no Stāķiem. 9-11 gadus vecie bērni sacentās 3 kilometru distancē, kur uzvarēja Edvards Mūrnieks no Rīgas, otrajā vietā – viņa dvīņubrālis Henrijs. 12-13 gadus vecie bērni spēkiem mērojās 4 kilometru distancē. Pārliecinoši uzvarēja Linda Elizabete Brilte (Alūksne), viņa vēlāk arī pieveica garo distanci. Otro vietu izcīnīja Haralds Poga no Stāķiem.

Lai mēroties spēkiem ar mazo vilcieniņu jeb tvaika lokomotīvi 49 kilometru distancē, uz starta reizē ar bānīti stājās 62 dalībnieki (49 kungi un 13 dāmas). Šogad apsteigt “tvaiku” izdevās 33 velobraucējiem.

Par absolūto uzvarētāju šogad kļuva Ģirts Cirvelis (“Roadex”), kurš iepriekšējos gados bija ierindojies gan otrajā, gan trešajā pozīcijā. Tūlīt aiz viņa finiša līniju šķērsoja Linards Lukss (“Skanste Virši”), trešajā vietā – Matīss Kauls (SK “Piebalga”). Dāmām triumfēja Helēna Mūrniece, sīvā cīņa izraujot uzvaru. Tikai 3 sekundes desmitdaļas aiz viņas finiša līniju šķērsoja un otro vietu izcīnīja Monta Pauloviča (“Ādaži velo”), trešā – Ieva Kalniņa (“VeloRīts Gulbene”). Visjaunākā dalībniece, kas veica garo distanci, bija Linda Elizabete Brilte no komandas “VeloLifestyle/Smiltenes BJSS” – 13 gadi, bet vecākais dalībnieks – Vitauts Luberts no komandas “Selonia” – 70 gadi.

Godalgoto vietu ieguvēji V 14-18 grupā:

1.vieta Linards Lukss (“Skanste Virši”),

2.vieta Oskars Priedītis (“VeloRīts Gulbene”),

3.vieta Kaspars Judovs (Jaungulbene), kurš visus 49 kilometrus veica ar BMX riteni.

2.vieta Evita Bauska (“Selonia”),

3.vieta Sanita Petkūne (“Skanste Virši”).

V 45-54 grupā:

1.vieta Dzintars Kaņepējs (“Skanste Virši”),

2.vieta Andrejs Ziema (SK “Piebalga”),

3.vieta Raivis Ančs (“VeloRīts Gulbene”).

3.vieta Juris Broks.

Komandu vērtējumā šogad triumfēja “Skanste Virši”, aiz sevis otrajā vietā atstājot iepriekšējos uzvarētājus – “VeloRīts Gulbene” komandu. Trešo vietu ieguva “FizioAG_MTG TEAM”.

“Vislielākā pateicība sacensību rīkotājiem biedrībai “VeloRīts Gulbene”, personīgi biedrības pārstāvim un sacensību galvenajam organizatoram Imantam Kublačovam, viņa sievai Aelitai un meitai Kristai par ieguldīto darbu un enerģiju. Sirsnīgs paldies sacensību atbalstītājiem: “Gjensidige Baltic AAS”, “Skrīveru saldumiem”, “Dimdiņiem”, “Tālavas sidram”, “Venden”, SIA “Vasks”, veikalam “Pagrabiņš”, biedrībai “Gulbenes moto”, kooperatīvajai sabiedrībai “VAKS”, SIA “DMS Sfēra”, SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, Gulbenes novada pašvaldības aģentūrai “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, Gulbenes novada pašvaldības policijai un Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Gulbenes un Alūksnes iecirkņiem,” saka D.Anča.