Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Astotais Tirzas mierlaiku slēpojums pulcē kopā slēpošanas entuziastus

2015.gadā tika aizvadīts pirmais Tirzas mierlaiku slēpojums. Tradīcija turpinās, un šogad tas notika jau astoto gadu. Tikai pandēmijas laikā viens gads tika izlaists. Šim pasākuma ir īpašs šarms – veco laiku koka slēpes, senlaiku nūjas, zābaki un visam klāt labs garastāvoklis. Foto: no privātā arhīva.

Patīkamā gaisotnē pagājušās nedēļas brīvdienās norisinājās jau astotais Tirzas mierlaiku slēpojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viens no pasākuma organizatoriem Tirzas slēpju muzeja pārstāvis Nils Treijs “Dzirkstelei” stāsta, ka pasākums kopā pulcēja aptuveni 40 dalībniekus. Viņš skaidro, ka dalībnieku skaitu ierobežo pasākuma odziņa – tas, ka piedalīties drīkst tikai ar koka slēpēm, veco laiku stiprinājumiem (atsperu, trosīšu, lamatiņu, ādas siksnu), ādas veco laiku zābakiem, senlaiku nūjām, vilnas apģērbu. Pasākumā vienmēr piedalās cilvēki no Druvienas, kā arī atbrauc no citām Latvijas vietām, no Rīgas puses.

“Pasākums tiek rīkots ar mērķi labi pavadīt laiku – tas ir izklaidējošs pasākums. Pirmajā dienā ir slēpojums, un tas ir vairāk tā kā distanču slēpošana, otrajā dienā – Tirzas trakais telemarks, kad slēpotāji slēpo no kalna,” stāsta N.Treijs un turpina, ka līdzīgi pasākumi notiek daudz kur pasaulē. “Mēs iespaidojāmies no citām vietām pasaulē, kā tas notiek, piemēram, Austrijā, Amerikā,” stāsta N.Treijs.

Viņš sola, ka arī turpmāk tiks rīkoti Tirzas mierlaiku slēpojumi. “Visiem patīk, visi ir sajūsmā!” atzīst N.Treijs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.