Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Finišējis Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratons (papildināts)

100 kilometru slēpošanas maratonā startēja viena dāma – gulbeniete Sandra Volodina. Viņa pirmo reizi izaicināja sevi slēpot 100 kilometrus. “Bija ļoti grūti. Tā bija cīņa ar sevi. Bet tā būtu vilšanās, ja nebūtu finišējusi,” “Dzirkstelei” atzīst Sandra un saka lielu paldies sacensību organizatoriem. Foto: Una Gaile

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5.februārī pirmo reizi Latvijā Rankas Kartonfabrikā tika organizēts distanču slēpošanas maratons, kas sevī iekļāva dažādas distances – “SIA Grantiņi 1” 100 km maratonu”, kā arī “Tautas 20 km” un “Veselības 10 km” distances ikvienam slēpotājam. Disciplīnas tika pielāgotas visa vecuma un sportiskās sagatavotības distanču slēpošanas entuziastiem.

Pasākumu organizēja biedrība “SK Piebalga” sadarbībā ar Gulbenes novada Sporta pārvaldi ar mērķi veicināt un popularizēt aktīvo dzīvesveidu lauku reģionos, kā arī padarīt šo sporta disciplīnu pieejamu ikvienam gribētājam.

Sacensību organizatori stāsta, ka kopumā sacensībās piedalījās gandrīz 200 dalībnieki, no kuriem 100 km maratonu slēpoja 29 dalībnieki. Piebilstam, ka starp viņiem piedalījās arī viena sieviete – gulbeniete Sandra Volodina, kura arī pieveica visu distanci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

100 km slēpojumā pirmo vietu dalīja Juris Damškalns un Gints Lūsis, trešo vietu izcīnīja Lauris Purniņš (visi trīs pārstāvēja veikala “Mysport DTG” komandu).

Organizatori atzīmē, ka visās distancēs rezultāti bija ļoti augstvērtīgi un slēpojuma temps bija ātrs.

Starp aktīvajiem pasākuma dalībniekiem bija arī Latvijā un pasaulē zināmi sportisti. Motobraucējs Kaspars Stupelis, BMX riteņbraucējs un Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieks Helvijs Babris, kā arī BMX sportu pārstāvēja Eiropas čempione jauniešu vecuma grupā Veronika Stūriška.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu vadīja un par atmosfēru rūpējās Latvijas sporta ziņu un tautas sporta leģenda un entuziasts Lauris Lizbovskis. Gaisotne bija lieliska gan dalībniekiem, gan skatītājiem.

“Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratons – noteikti varu apgalvot, ka tas tika aizvadīts godam un ar ļoti lielu dalībnieku skaitu, par ko ir liels gandarījums, ņemot vērā, ka šis bija pirmais tāda veida pasākums Latvijā. Esmu ļoti priecīgs par 100 km distances dalībniekiem, jo uz starta izgāja 29 “dullie”! Tādu distanci pievarēt ir psiholoģiski ļoti grūti, un tai ir arī fiziski jāsagatavojas. Paldies arī Aldim Stūriškam, ar kuru kopā izdarījām visu, lai tik burvīga ideja taptu par realitāti! Esmu lepns arī par tautas distancēm, kuras arī tikai labi apmeklētas. Un dalībnieki bija ieradušies no visas Latvijas. Šo maratonu vēlos turpināt katru gadu, un prieks, ka paši 100 km dalībnieki arī atbalsta un priecājas par šādu distanci Latvijā. Noteikti vēlos arī pateikties visiem zemes īpašniekiem, kuri deva savu atļauju distancē iekļaut viņu privātās teritorijas. Bez viņiem tas mums neizdotos,” saka Matīss Kauls, kurš ir viens no maratona rīkotājiem.

M.Kauls pateicas visiem sponsoriem, kas atbalstīja pasākumu: SIA “Grantiņi-1”, “Avoti SWF”, “Ķelmēni”, viesu nams “Mīlmaņi”, atpūtas komplekss “Lācītes”, “Skrīveru saldumi”, Gulbenes novada Sporta pārvalde.

Rezultāti šeit

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.