Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Galda teniss Staros kļūst starptautisks un pārsteidz ar kārtējo apmeklētības rekordu

Gulbenes novada labākie. No kreisās: Konstantīns Kauliņš – 3.vieta; Andris Neilands – 1.vieta; Mārtiņš Ribakovs – 2.vieta. Foto: no privātā arhīva.

Daukstu pagasta Staros 20.janvārī norisinājās Gulbenes novada atklātās sacensības galda tenisā. Šogad šīs sacensības rīkoja Gulbenes novada Sporta pārvalde kopā ar “Galda Tenisa Klubu Gulbene” un citiem šī sporta veida atbalstītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“2022.gada nogalē Staros norisinājās līdzīgas sacensības, bet ar citu nosaukumu – “Staru balva”. Toreiz es lepojos ar to, ka sacensībās piedalījās kupls dalībnieku skaits – 32 dalībnieki. Sestdien sacensībās piedalījās 43 dalībnieki! Gribu pieminēt arī to faktu, ka pirmo reizi šajās sacensībās piedalījās arī pa vienam tenisistam no Vācijas un Ukrainas. Es savā sacensību rīkošanas pieredzē neatceros šādu atsaucību galda tenisa sacensībām Gulbenes novadā! Te gan noteikti ir jāpiemin tas, ko man sacensību dienā stāstīja daži vecākās paaudzes sportisti: tajā laikā, kad sacensības Staros rīkoja Jāzeps Odumiņš, arī tika pieredzēti līdzīgi apmeklētības rekordi. Jāzepa iedibinātās galda tenisa turnīru rīkošanas tradīcijas netiek aizmirstas,” “Dzirkstelei” saka biedrības “Galda Tenisa Klubs Gulbene” vadītājs Agris Koris.

Galda tenisisti izspēlē vairāk nekā 200 divcīņas

Ņemot par pamatu Latvijas galda tenisistu kopējo Latvijas Galda tenisa federācijas (LGTF) reitingu, šajās sacensībās visi dalībnieki tika sadalīti trīs meistarības līgās. Katra no šīm līgām izspēlēja savu priekšsacīkšu turnīru.

Tālākajā sacensību gaitā visi dalībnieki, kuri bija sadalīti grupās pa astoņiem spēlētājiem, izspēlēja apļa turnīrus un noteica katras šīs grupas trīs labākos galda tenisistus. Visas dienas garumā katram sportistam kopā bija jānospēlē 9 vai 10 individuālās spēles, bet pavisam kopā tika izspēlētas vairāk nekā 200 divcīņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajās sacensībās piedalījās 12 dalībnieki no Gulbenes novada, 8 no Rēzeknes, 6 no Valmieras, 4 no Balviem, 3 no Madonas, 2 no Alūksnes, 2 no Alojas un pa vienam dalībniekam no Rīgas, Smiltenes, Līgatnes, Cēsīm, Vācijas un Ukrainas.

“Jāpiemin arī tas fakts, ka sacensībās piedalījās piecas daiļā dzimuma pārstāves, kuras spēlēja kopā ar vīriešiem un uzrādīja ļoti teicamus rezultātus. Piemēram, Linda Laduse no Rēzeknes kopvērtējumā starp visiem dalībniekiem izcīnīja augsto 6.vietu. Savukārt Vita Kore no Gulbenes savā grupā izcīnīja sudrabu,” saka A.Koris.

Par Gulbenes novada atklātā galda tenisa sacensību kopvērtējuma uzvarētāju kļuva šo sacensību absolūtais favorīts, Latvijas septītais spēcīgākais galda tenisists no Rēzeknes Deniss Vasiļjevs. Otrajā vietā arī Rēzeknes pārstāvis – Sergejs Nazarovs, trešais – rīdzinieks Rolands Tuls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar kausiem, medaļām un citām balvām tika sumināti arī trīs labākie Gulbenes novada galda tenisisti: 1.vieta – Andris Neilands, 2.vieta – Mārtiņš Ribakovs, 3.vieta – Konstantīns Kauliņš.

Saņem daudz atzinīgu vārdu par Staru turnīru

“Uzmundrinošākais jautājums, ko es saņēmu par šīm sacensībām, bija: “Kad būs nākamais šāds turnīrs un vai šodien jau var pieteikties uz dalību tajā?” Tas liek domāt par to, ka galda tenisa sacensības Staros neizzudīs, jo interese par tām ir ļoti liela. Es šajā ziņā esmu optimists un, kamēr man būs tāds spēks un iespēja, vienmēr centīšos atbalstīt mūsu novada galda tenisu, un ar savu pieredzi piedalīšos šādu svētku rīkošanā. Es ļoti ceru arī uz to, ka kaut kad piepildīsies daži mani klusie sapņi un Staru sporta zālē taps gan atbilstoša ventilācijas sistēma, gan plašākas sadzīves telpas sportistiem, gan kaut kad Gulbenes novadā būs īsts galda tenisa treneris, kurš piesaistīs jauniešus šim sporta veidam. LGTF rīkotajā komandu čempionātā šogad no Gulbenes novada atkal startē trīs komandas. Ir notikuši jau trīs sabraukumi, un rezultātā par savas grupas līderi ir kļuvusi “Galda Tenisa Kluba Gulbene” 3.komanda. Tuvu “play-off ” zonai ir arī mūsu 1.komanda, bet ir, ko pārdomāt, mūsu 2.komandai, kurai neiet tik spoži, kā to vēlētos,” stāsta A.Koris.

Rezultāti

Par Gulbenes novada atklātā galda tenisa sacensību kopvērtējuma uzvarētāju kļuva galda tenisists no Rēzeknes Deniss Vasiļjevs. Otrajā vietā arī Rēzeknes pārstāvis – Sergejs Nazarovs, trešais – rīdzinieks Rolands Tuls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar kausiem, medaļām un citām balvām tika sumināti arī trīs labākie Gulbenes novada galda tenisisti: 1.vieta – Andris Neilands, 2.vieta – Mārtiņš Ribakovs, 3.vieta – Konstantīns Kauliņš.

Kopvērtējumā A līgas 2.grupas labākie galda tenisisti: 1.vieta – Guntis Dulbergs (Balvi), 2.vieta – Andrejs Aleksejevs (Balvi), 3.vieta – Vladimirs Laduss (Rēzekne).

Kopvērtējumā B līgas 1.grupas labākie galda tenisisti: 1.vieta – Andris Gargurnis (Gulbene), 2.vieta – Aigars Žvīgurs (Gulbene), 3.vieta – Aigijs Zīvers (Valmiera).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopvērtējumā B līgas 2.grupas labākie galda tenisisti: 1.vieta – Aivars Balodis (Aloja), 2.vieta – Aivis Balodis (Valmiera), 3.vieta – Staņislavs Ratinskis (Rēzekne).

Kopvērtējumā C līgas labākie galda tenisisti: 1.vieta – Lauris Vugulis (Madona), 2.vieta – Vita Kore (Gulbene), 3.vieta – Andris Gargurnis juniors (Gulbene).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. A kāpēc pieminētas ar vārdiem tikai divas,bet ne visas piecas daiļā dzimuma pārstāves.tas ne kas kad nebija līderes.bet meitenes starp puišiem.vajag visas paslavēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.