Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē iepazīst amerikāņu basketbola treniņu stilu

Pensionētais vidusskolas, koledžas un NBA treneris Stīvs Midltons bija emociju pārpilns gan treniņu laikā, gan sarunās ar topošajiem basketbolistiem. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pēc dažu gadu pārtraukuma Gulbenes sporta skolā un sporta centrā atkal notika basketbola nometne bērniem un jauniešiem. No 10. līdz 14.jūlijam jaunie basketbolisti un viņu treneri varēja gūt pieredzi un darboties kopā ar trīs treneriem no ASV.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad par nometni rūpējās Gulbenes novada pašvaldība, Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skola un ASV klubs “Athletes in Action” sadarbībā ar individuālās sagatavošanas basketbola skolu (ISBS), kuru vada viens no treneriem Jānis Šulcs.

Nometnē piedalās bērni un jaunieši gan no mūsu, gan no citiem Latvijas novadiem. Nometnes aktivitātes arī šogad vērstas uz basketbola meistarības paaugstināšanu, saskarsmes spēju un psiholoģiju. Viens no sporta skolas basketbola treneriem Dainis Mikolajs “Dzirkstelei” skaidroja, ka šie treniņi nedaudz atšķiras no ierastajiem.

“Šogad pie mums viesojas treneri no dažādiem ASV štatiem un ar dažādiem stāžiem. Starp viņiem ir gan koledžu klubu treneri Džefs Vestlends un Džo Brauns, gan arī pensionētais vidusskolas, koledžas un NBA treneris Stīvs Midltons, kurš pie mums viesojas jau ceturto reizi. Treniņos iesaistīti arī visi seši mūsu skolas basketbola treneri. Kopumā šogad ir gandrīz 90 bērni, un lielākā daļa no viņiem ir no mūsu novada. Nometnes laikā bez treniņiem tiks izspēlēts arī turnīrs. ASV treneri ne tikai sniedz savu pieredzi uz laukuma, bet arī ar stāstiem iepazīstina jauniešus ar ASV basketbola vēsturi. Ļoti daudz treniņos ir runāšanas, jo viņiem ir nedaudz citāda pieeja kā mūsu treneriem. Viņi uzskata, ka daudz ko var gūt ar uzcītību un ticību sev. Viņi ieliek pamatus šādai pārliecībai, kas bērniem, it sevišķi mazajiem, šķiet pat neinteresanti, bet tie ir viņu nākotnes sasniegumu pamati. Tiek runāts pat par ticību, ne nu īsti Bībeles vārdiem, taču tas savijas kopā ar to visu, ko šeit darām. Šie amerikāņu treneri ir ļoti sirsnīgi, un viņi tic, ka, darot labu, tas noteikti atnāk atpakaļ. No viņu puses tas ir mecenātisms, jo viņi šurp brauc par savu naudu. Te mēs, protams, viņus uzņemam, bet viss pārējais ir viņu iniciatīva. Bērni gūst ko jaunu un saprot, ka treniņu gaita var būt arī citādāka un panākumu gūšanai var būt dažādas metodes,” stāsta D.Mikolajs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gulbenes Buku” treneris Raimonds Gabrāns, kurš arī piedalījās šajā treniņnometnē, arī apliecina, ka amerikāņu treneru metodes ir citādākas. “Viņi ļoti lielu uzmanību pievērš visādiem sīkumiem, dažādām detaļām, ko mēs laikam palaižam garām. Un tas ir visas šīs nedēļas garumā katru dienu. Jāteic, ka nometne sanāk fiziski ļoti grūta, no agra rīta līdz vēlam vakaram. Daudz laika paņem paši treniņi, tulkošana, un var redzēt, ka bērni nogurst. Bet, ja visu dara kārtīgi un pilda viņu uzstādītos uzdevumus, tad varu teikt, ka tas noteikti ir lietderīgi un dod savu rezultātu. Starp nometnes dalībniekiem ir arī daži topošie “buki”, un tā viņiem noteikti ir lieliska pieredze. Viņi redz un izjūt šos emocionālos trenerus. Nevar jau teikt, ka arī mums trūkst emociju, bet pārsvarā tas ir tad, kad iet slikti. Jāteic, ka amerikāņi mūs pārspēj, it sevišķi ar pozitīvām emocijām. Viņi vispār ir ļoti pozitīvi. Pat tad, kad kaut kas nesanāk, viņi atrod kādu labu sīkumu un uzsver tieši to. Mēs esam tiešāki un sakām, kā ir – nu nesanāca, bet viņi vienmēr meklē ko labu, par ko uzslavēt. Vispār jau viņus var tikai lielīt par to, ka viņi par savu naudu gatavi dalīties ar savām zināšanām un pieredzi, to var saukt par ziedošanos basketbolam. Varu par to teikt tikai lielu paldies un cerēt, ka šī nebūs pēdējā šāda veida nometne,” uzsver R.Gabrāns.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.