Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbene pauž atbalstu kustībai “Sestais spēlētājs”

“Mēs ne tikai vēlamies, lai līdzjutēji būtu vēl krietni aktīvāki, stāsts ir krietni plašāks,” uzsver Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis. Foto: Gatis Bogdanovs.

Ikviens ir aicināts pievienoties Latvijas valstsvienības aktīvo atbalstītāju kopienai kustībā “Sestais spēlētājs”, lai kopā izbaudītu ceļu līdz 2025.gada Eiropas basketbola čempionāta (“EuroBasket 2025”) finālturnīram Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18.oktobrī Gulbenē viesojās Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis, “EuroBasket 2025” direktors Kristaps Janičenoks, “EuroBasket 2025” mārketinga direktors Kalvis Kovaļevs un “EuroBasket” pašvaldību sadarbības koordinatore Egita Kazeka. Ciemiņi tikās ar Gulbenes novada domes vadību, Gulbenes novada Sporta pārvaldes un Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas vadību un treneriem, lai iepazīstinātu ar “EuroBasket 2025” vīziju – Gulbene kā sestais spēlētājs.

Tas ir vairāk nekā fanu kustība

R.Vējonis “Dzirkstelei” stāsta, ka, gatavojoties 2025.gada Eiropas čempionātam basketbolā, kas notiks Rīgā, Latvijas Basketbola savienība vēlas panākt to, lai svētki būtu ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Sestais spēlētājs” – tie pamatā ir basketbola līdzjutēji, kas bija aktīvi arī Pasaules kausā. “Sestais spēlētājs” – tas ir vairāk nekā vienkārša fanu kustība. Tas ir simbols, kas pārstāv dziļas emocijas, uzticību un aizrautību pret basketbolu. Bet mēs ne tikai vēlamies, lai līdzjutēji būtu vēl krietni aktīvāki, stāsts ir krietni plašāks,” uzsver R.Vējonis.

R.Vējonis stāsta, ka Gulbenes novada pašvaldība pozitīvi skatās uz iespējamo sadarbību, lai kopīgi ietu ne tikai uz 2025.gadu, kad būs Eiropas čempionāts basketbolā, bet, kopā sadarbojoties, realizētu vēl citas aktivitātes.

2025.gada Eiropas basketbola čempionātā “sestais spēlētājs” Latvijas izlasi varēs atbalstīt arēnā “Rīga” vai pie televizora ekrāniem, vai kopīgi pulcējoties speciāli tam paredzētā vietā savā pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Arēnas “Rīga” ietilpība ir tāda, kāda tā ir. Un, kā rāda šīgada basketbola spēles, arēna vienmēr ir pilna. Protams, ne visi var tikt pie biļetēm, tāpēc mēs vēlamies šo sajūtu radīt arī pilsētās. Lai tie, kas netiek arēnā, varētu to darīt savās pilsētās, un, ja pašvaldība būs gatava, tad mēs esam gatavi palīdzēt noorganizēt to, lai varētu notikt publiskās skatīšanās. Bet tas sadarbībā ar pašvaldību jādara jau savlaicīgi. Tās ir arī izmaksas, piemēram, ekrāns, jāsakārto licences. Tā veidotos kopsadarbība, lai basketbolam justu līdzi gan mājās, gan publiskās vietās,” uzsver R.Vējonis.

Viņš arī skaidro, ka Latvijas Basketbola savienībai, piemēram, ir projekts “Pirmie soļi basketbolā”. Tā ir iespēja, ka mazajiem bērniem basketbola nodarbības atbrauc vadīt dažādi sportisti, treneri.

“Ir iespēja arī uzaicināt Latvijas basketbola izlases spēlētājus uz aktivitātēm Gulbenē. Piemēram, var ieplānot kādas aktivitātes bānīša svētkos. Tāpēc braucam uz reģioniem un runājam kopīgi veidot sadarbības programmu konkrētajā pašvaldībā, lai tā būtu pieņemama pašvaldības iedzīvotājiem un lai sabiedrība kā “sestais spēlētājs” iesaistītos aktivitātēs,” saka R.Vējonis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.