Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē uzsāktā tradīcija godināt soļošanas veterānus turpinās

Soļotāja Irita Bačka no daudzām sacensībām atgriežas ar medaļām. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenē uzsāktā tradīcija sporta sacensībās godināt savus labākos soļošanas veterānus, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē un Eiropā notikušajos čempionātos, izcīnot daudzas medaļas un padarot Latviju par veterānu soļošanas lielvalsti, 15.oktobrī turpinājās Valmierā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenē pirms vairāk nekā 10 gadiem Gulbenes futbola biedrība “FB Gulbene 2005” skriešanas sacensību programmā “Gulbenes apļi” iekļāva arī soļošanu, kurā, svinot Gulbenes soļošanas veterānu jubileju, pulcējās labākie valsts soļošanas veterāni. Šajās sacensībās tapa arī grāmata par dižā mūsu divu kaimiņu rajonu soļotāja Ādolfa Liepaskalna mūža soļiem, kas tika veidota pēc šo sacensību dalībnieku, viņa cīņubiedru un laikabiedru atmiņu stāstiem.

Sekojot gulbeniešu iniciatīvai, godinot savus labākos soļošanas veterānus, sacensības tika uzsāktas arī Daugavpilī, Preiļos, Līvānos un arī Valmierā. Vēl pavisam nesen sacensības, kurās varēja piedalīties visi, kas to gribēja, notika arī 3-4 reizes gadā, un Gulbene kļuva par Latvijas soļošanas veterānu sporta centru. Tā tas bija līdz laikam, kad Gulbenē tika nodibināta Sporta pārvalde. Tagad normālas sacensības notiek reizi gadā.

Sacensībās Valmierā pulcējās 35 dažādu vecuma grupu soļotāji no 5 līdz 83 gadu vecumam. Grupas bija veidotas ik pēc pieciem gadiem. Sacensību dalībnieki vispirms kopā ar laureātiem siguldieti Zigfrīdu Baumani un valmierieti Raiti Lērmi veica goda apli atjaunotajā Valmieras stadionā, tad tika dots kopējs starts 3 kilometru distancē. Izcili nosoļoja Irita Bačka, kopējā konkurencē finišējot 4.vietā un, protams, izcīnot pirmo vietu savā vecuma grupā. Pirmo vietu grupā izcīnīja arī Guntis Balodis, bet Harijam Āboliņam – 2.vieta savā vecuma grupā.

  • Gunārs Rubenis

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.