Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes BJSS aicina bērnus spēlēt basketbolu

Mazie basketbolisti kopā ar treneri Daini Mikolaju treniņā piedalās ar entuziasmu. Ir redzama pozitīva attieksme no treneru puses, līdz ar to mazajiem treniņu process patīk. Foto: Gatis Bogdanovs.

Lai arī mācību gads rit pilnā sparā, Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skola turpina uzņemt audzēkņus, īpaši tiek gaidīti mazie basketbolisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Bērniem noteikti ir jāsporto, tas uzlabo visu iekšējo orgānu darbību. Bērns kļūst izturīgāks, arī skolā uzlabojas sekmes, labāk iekļaujas kolektīvā. Sports ļoti palīdz! Basketbols ir komandas sporta veids, kas mazajiem daudz ko māca – viss sākas ar treniņiem, sadzīvošanu kopā ar citiem, vēlāk sacensības, uzvedība sacensībās, autobusā, citas pilsētas, citi cilvēki, līdz ar to paveras plašāks redzējums uz pasauli. Bērni jūtas pēc tam labāk, brīvāk, drosmīgāk. Cenšamies uzturēt pozitīvu vidi – nevis rāt, bet mācīt vairāk caur humoru, un tas bērniem patīk. Treniņos bērns iemācās visas dzīvē nepieciešamās prasmes,” sportošanas plusus uzskaita basketbola treneris Oskars Vīksna.

Basketbola treneris Raimonds Gabrāns uzsver, ka sports norūda, tā ir pašdisciplīna, komunikācija, rakstura audzināšana, sacensību gars un komandas gars, draudzība. “Man arī lielākā daļu draugu ir tie, ar kuriem esmu kopā spēlējis basketbolu. Sportā ir emocijas – prieks, asaras, zaudējumi, uzvaras. Tas viss pieder pie lietas. Treniņi bērniem – tā ir atslodze no ekrāniem: planšetes, telefona, televizora, datora. Te ir režīms – jābūt uz treniņiem, brīvdienās – spēles. Par treniņiem nav jāmaksā. Pašvaldība un sporta skolas to nosedz – ir bumbas, inventārs, jābūt ir tikai sporta tērpam,” stāsta R.Gabrāns.

Arī O.Vīksna uzsver, ka mums Gulbenē ir laba infrastruktūra basketbolam, vērā ņemamas basketbola tradīcijas. “Esam seši basketbola treneri. Ļoti labi apstākļi. Mēs strādājam uz kvalitāti. Katram bērnam ir dota iespēja, tikai jānāk un jātrenējas. Neviens netiek atraidīts,” saka O.Vīksna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R.Gabrāns atzīst, ka patīkami redzēt izaugsmi. Bērni treniņos attīstās gan fiziski, gan morāli. “Sākumā atnāk bailīgi, tad iemācās sasveicināties, nekautrēties. Tas ir tikai ieguvums pašam bērnam apmeklēt treniņus. Ir tādi, kuriem varbūt sākumā arī nesanāk, jo sportā nevar satrenēties vienā dienā, paiet pusgads, gads, divi un trīs gadi. Bērns cītīgi trenējas, un progress ir. Viss ir nodrošināts, atliek tikai nākt un trenēties. Aicinu vecākus vest bērnus uz basketbola treniņiem!” uzsver R.Gabrāns.

Viņš stāsta, ka trenēties basketbolā var arī meitenes, bet jārēķinās, ka šeit basketbolā nav meiteņu komandas. “Meitenēm iesakām apmeklēt volejbolu, jo tur notiek sacensības, turnīri,” saka R.Gabrāns.

– Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās basketbola treniņiem

Dainis Mikolajs – tālrunis 26682145.

Vija Kalniņa – tālrunis 29172452.

Oskars Vīksna – tālrunis 22490424.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sandis Dzērve – tālrunis 29691092.

Raimonds Gabrāns – tālrunis 27860522.

Pāvels Veselovs – tālrunis 26322842.

Sporta skola – tālrunis 64473455, epasts: sports@gulbene.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. ir arī citi sporta veidi.Kāpēc uzsvars ir tikai un vienīgi uz basketbolu?

    3
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.