Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes “Buki” atzīmēs savas pastāvēšanas 25.gadadienu

2003.gadā iemūžināta “Buku” komanda: 1.rindā no kreisās: treneris Arvis Steckis, komandas ārsts Rauls Melbiksis, kluba prezidents Nikolajs Stepanovs, menedžeris Egils Čakars, galvenais treneris Agris Galvanovskis; otrajā rindā no kreisās: Uldis Rudzītis, Agris Kazāks, Raimonds Feldmanis, Didzis Bērziņš, Raimonds Gabrāns; trešajā rindā no kreisās: Jurijs Aleksejevs, Pāvels Veselovs, Māris Baranovskis, Jānis Graudiņš, Artūrs Brūniņš. Visi nosauktie spēlētāji būs redzami uz laukuma 30.jūlijā. Foto: Gatis Bogdanovs (no “Dzirksteles” arhīva)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 30.jūlijā, Gulbenes sporta centrā Gulbenes “Buki” – atzīmēs savas pastāvēšanas 25. gadadienu, vēsta “www.basket.lv”. Jubilejas pasākuma laikā basketbola laukumā vēlreiz būs iespēja redzēt gan vietējos, gan viesspēlētājus, kuri dažādos laikos ir spēlējuši “Bukos”, kaldinot komandas panākumus Latvijas Basketbola līgas 1. un 2. divīzijā.

Gulbenes “Buku” vārdu uz Latvijas Basketbola līgas lielās skatuves pacēla leģendārais kluba menedžeris Egils Čakars un treneris Aldis Sproģis, kuri ar savu lokālpatriotismu un degsmi spēja no vietējiem puišiem izveidot lielisku basketbola komandu. Piesaistot arī papildspēkus, komandu LBL vēstures hronikā iemūžināja 1999., 2001. un 2002.gadā izcīnītās Latvijas čempionāta bronzas medaļas un uzvara LBL 2.divīzijas turnīrā 2019.gadā, bet “Buki” bija un ir kaut kas daudz vairāk par ailīti turnīra tabulā. Visā Latvijā Gulbenes “Buku” vārdu nesuši karstasinīgie un skaļie līdzjutēji, kuri piepildīja “Buku” mājas spēļu zāles jeb “zilā putna” tribīnes, nekautrējoties izdarīt spiedienu uz tiesnešiem un pretiniekiem. Vērienīgs līdzjutēju atbalsts komandai ir arī šodien, kad spēles tiek aizvadītas jaunajā zālē Sporta centrā. 

Gulbenes “Buki” ir bijusi otrā elpa pieredzējušo treneru Pētera Višņeviča un Jāņa Zeltiņa karjerām, traģiskā pēdējā spēle basketbola leģendai Maigonim Valdmanim un profesionālā ceļamaize nākamajiem valstsvienības un jaunatnes izlašu treneriem Agrim Galvanovskim, Arvim Steckim un Kasparam Mājeniekam.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēlēšana Gulbenes “Bukos” ir bijis atspēriens ceļā uz Latvijas basketbola valstsvienību savējiem un vismaz uz kādu laiku par savējiem kļuvušajiem Raimondam Gabrānam, Pāvelam Veselovam, Ivaram Timmermanim, Jurijam Aleksejevam, Kristapam Purnim un Kasparam Ciprusam, savukārt Daumantam Dreiškenam palīdzēja norūdīties cīņai par olimpiskā čempiona titulu bobslejā. Trīs ilggadējo “Buku” līderu – Raimonda Gabrāna, Pāvela Veselova un Artūra Brūniņa – formas iemūžinātas pie “zilā putna” griestiem. 

Nekas no tā nav aizmirsts, un “Buki” ir gatavi doties atmiņu lidojumā, tāpēc ikviens  komandas atbalstītājs tiek laipni aicināts 30.jūlijā, sākot no pulksten 11.45, atzīmēt šo jubileju kopā. Vispirms pie Gulbenes sporta centra tiks atklāts komandai veltīts vides objekts. Tam sekos speciāli dzimšanas dienai veidota videostāsta skatīšanās, bet svētku kulminācijā pulksten 13.00 – draudzības spēle starp “Buku” leģendām.

Vietējo spēlētāju komandas sastāvā atkal spēlēs: Jānis Vītols, Jurijs Aleksejevs, Artūrs Brūniņš, Raitis Garais, Gundars Rauza, Raimonds Gabrāns, Daumants Dreiškens, Māris Sniķis, Pāvels Veselovs, Agris Galvanovskis, Jānis Graudiņš, Uldis Rudzītis, Agris Kazāks. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Buku” leģionāru komandu pārstāvēs: Māris Baranovskis, Raimonds Feldmanis, Didzis Bērziņš, Mārtiņš Skirmants, Kaspars Cipruss, Artis Stankēvičs, Uvis Helmanis, Rinalds Sirsniņš, Jānis Gailītis, Aivis Cālmanis, Ingus Bankevics, Kārlis Vītols, Mikus Sokolovs. 

Spēli tiesās Agnis Pērkons un Oļegs Latiševs, spēles komisārs – Viesturs Ozols. 

Spēles laikā būs gan konkursi skatītājiem, gan izklaidējoši priekšnesumi, gan jubilejas tortes baudīšana. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.