Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes jauno soļotāju treniņi ir vainagojušies ar augstiem panākumiem

Foto: Gatis Bogdanovs.

Valmierā janvāra izskaņā norisinājās Latvijas čempionāts soļošanā. U-18 vecuma grupā Gulbenes novada Bērnu un jauniešu sporta skolas vieglatlēts Olivers Laizāns izcīnīja čempiona titulu, bet viņa brālis Liners Laizāns izcīnīja otro vietu. Abi atzīst, ka goda pjedestāls ir treniņu rezultāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Soļošanai esam pievērsušies pirms trim četriem gadiem, bet vieglatlētikā esam deviņus desmit gadus. Soļošana mums padodas,” “Dzirkstelei” saka Liners.

Dodoties uz sacensībām, abiem svarīgi gūt pieredzi, jo soļošanas tehnika esot sarežģīta. “Bet arī uzvara ir diezgan svarīga,” uzsver Liners.

Abi atzīst, ka šajās sacensībās personiskos rekordus nav izdevies uzstādīt, jo “iekštelpās ir grūtāk soļot, nav tik daudz skābekļa”. Olivers stāsta, ka sākumā vadībā izvirzījies brālis. Savukārt Liners par to, kā ir sacensībās startēt kopā ar brāli, saka: “Soļošanas brīdī aizmirstas, ka brālis ir turpat blakus. Bija jāsoļo pieci kilometri, un, lai to paveiktu, nepieciešama izturība.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abi atzīst, ka sportot viņiem patīk. “Dažreiz jau sevi ir jāpiespiež, lai dotos uz treniņu,” teic Olivers, bet Liners piebilst, ka jāsporto ir ikvienam, lai būtu laba veselība. Un sports, pēc abu domām, ir arī pašdisciplīna.

Puišu trenere Irēna Aizpure priecājas, ka brāļu treniņi ir vainagojušies ar ļoti augstiem panākumiem. “Ņemot vērā to, ka rezultāts nebija tas augstākais, nevajag aizmirst, ka tagad ir ziemas sezona. Soļot telpās ir pilnīgi citādāk nekā svaigā gaisā. Ir citi normatīvi nekā tad, ja soļo ārā. Pašlaik ir Covid-19 laiks, un rezultāts varbūt arī nav izcili spīdošs, nav uzstādīti personīgie rekordi, nebija lielas konkurences, pēdējā mirklī arī daudzi saslimst ar Covid-19, un ar to jārēķinās. Neraugoties uz to, darbs tiek ieguldīts ļoti liels. Aizbraucot uz čempionātu, konstatējām, ka ļoti daudzi mūsu pretinieki arī bija saslimuši, tāpēc īsti tā cīņa, kā gribētos, varbūt arī neizvērtās, bet mums ir čempions un vicečempions. Puiši ir gandarīti, un tā atkal ir motivācija censties. Sporta skolas un tās audzēkņu mērķis ir tiekties uz augstiem sniegumiem. Piedalīšanās sacensībās ļoti motivē censties,” uzsver I.Aizpure.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Priecājos par puišu gribasspēku un iegūtajiem sasniegumiem!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.