Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā aktivizējas šautriņu metēji

Vakaros, kad notiek treniņi, šobrīd kopā sanāk ap divdesmit dalībniekiem. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pēdējos mēnešos Gulbenes novadā apgriezienus uzņem šautriņu metēji. Pateicoties šī sporta veida entuziastam Dāvim Žukam, šobrīd ikviens interesents var izmēģināt roku precizitātē un pārbaudīt nervu izturību atbildīgos brīžos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms vairākiem gadiem savu pastāvēšanu izbeidza iepriekšējais sporta klubs “Šķēps”, kuru tolaik vadīja gulbenietis Juris Aleksāns. Tas notika gan atbilstošu telpu, gan finansējuma, gan mazā dalībnieku skaita pēc. Nevar teikt, ka šautriņu mešana “izmira”. Tie, kurus šis sporta veids aizrāva, trenējās mājās un paretam aizbrauca uz kādām sacensībām, taču, lai sasniegtu labus rezultātus un rastu kopības sajūtu, ar to ir par maz. Pateicoties Dāvim, uz treniņiem nu sanāk jau vairāki desmiti sportistu, un viņu skaits palielinās.

“Jā, nu tā ir sanācis, ka esmu aizrāvies ar šo sporta veidu. Ar to nodarbojos, jau mācoties Rīgā, un, atgriežoties Gulbenē, sapratu, ka jāpulcina kopā domubiedri. No sākuma jau mētājām ar dažiem draugiem mājās, bet, tā kā šis sporta veids bija iekļauts arī novada sporta spēļu sarakstā, sapratu, ka tādu, kas to dara, ir daudz. Varēja nojaust, ka katrā pagastā interese par šautriņām ir liela – patīk gan skatīties, gan izmēģināt roku. Kā nu kuram sanāk, ir cits jautājums, bet, kā jau visos sporta veidos, arī šajā ir vajadzīgs treniņš. Pirmos mačus sarīkojām Ozolkalna “Zīļukā”, un atsaucība bija neticami liela – ap divdesmit dalībnieku! Tad arī sapratu, ka visi viņi ir jāsatur kopā. Nu jau varu teikt, ka šobrīd vairāk vai mazāk aktīvi mums darbojas kādi trīsdesmit metēji. Redzu arī, ka šī gada laikā ir audzis viņu līmenis, un īpaši gribas uzsvērt jaunos, jo vecajiem jau rūdījums bija un viņi to latiņu tur, bet jaunie ar savu entuziasmu velk klāt. Zinu, ka daži mētā ļoti daudz un viņiem ir mērķis sasniegt labus rezultātus,” stāsta Dāvis.

Pēc dažiem mačiem “Zīļukā” tika nolemts, ka laiks pārcelties uz Gulbeni, jo pilsēta ir pilsēta un pastāvēja cerība, ka tas piesaistīs jaunus dalībniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tieši tolaik Gulbenē atvērās boulings, un, aprunājoties ar īpašniekiem, mēs radām kopīgu valodu, ka šautriņām tur būtu īstā vieta. Viņi pat nopirka divus mērķus, kas šodien nav lēts prieks, un tā tas sākās. Vecmeistars Juris Aleksāns atveda statīvu, es vēl savu mērķi, bet ar to bija par maz. Nu jau metam uz pieciem mērķiem, bet, ja ciemos atbrauc smiltenieši un metēji no Vecpiebalgas, tad arī ar to ir par maz. Mēs jūtam, ka attīstāmies. Ir pasūtīti vienoti tērpi, un esam tikuši līdz kluba atjaunošanai. Tiesa, ir doma, ka tagad tas sauksies “Gulbene dārts”, un būs plašākas iespējas piedalīties sacensībās. Otrajā līgā var piedalīties ikviens, kurš samaksā dalības maksu, bet, lai tiktu augstāk, ir savas prasības un sportistam jābūt kādā klubā, tāpēc tas ir ļoti svarīgi. Centīsimies runāt arī ar Sporta pārvaldi, lai rastu iespēju sarīkot kārtējos novada mačus, jo zinu, ka ir daudzi, kas vēl te nenāk – varbūt baidās, varbūt uzskata, ka tik labi nemet, tāpēc vajadzīgas dažāda līmeņa sacensības ar dažādām spēlēm. Tad ir cerība, ka iesaistīsies arī jauni kadri. Tas ir sporta veids katram vecumam un katram līmenim, tāpēc gaidām katru, kurš vēlas izmēģināt roku šajā sporta veidā,” saka Dāvis.

– Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (5)

 1. Izskatās, ka šiem treniņiem tiešām cilvēki pieiet ar visu nopietnību…
  Uz to īpaši norāda alus glāzes un kokteiļglāzes, kuras redzam fotoattēlos.

  15
  4
 2. Forši, kaut kas notiek..labi būtu, ka biežāk šādu aktivitāšu info izplatītu.

  7
  1
 3. Ja viņiem daba nav devusi varēšanu nodarboties ar fiziskiem sporta veidiem, kāpēc nevar šādi atpūsties ar kokčikiem, galvenais ir kopā būšana.

  5
  2
 4. Šis ir diezgan fizisks sporta veids. Nostaigātajiem km un izmetienam arī ir vajadzīgs fizisks spēks un arī prāta spējas. Nākamā dienā sāp visi kauli.

  6
  7
 5. Šahs arī ir ļoti fizisks sporta veids, visstiprākais gājiens ir sitiens ar šaha galdiņu, šajā gadījumā , dūriens ar šautriņu.

  4
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.