Gulbenes novada basketbola čempionātā uzvar “BK Lazdukalns”

28.janvārī tika sadalīti medaļu komplekti Gulbenes novada 2022./23.gada atklātajā basketbola čempionātā vīriešu komandām. Par čempioni kļuva komanda “BK Lazdukalns”. Sudraba godalgas – “Džeki atpūšas” vienībai, trešajā vietā – komanda “Prince”. Par to informē Gulbenes novada Sporta pārvalde.

Sestdienas pirmajā spēlē par 7.vietu cīnījās Gulbenes/Alūksnes/Balvu apvienotais “ansamblis” “Dzērvenīte” un “Jaunie kapļi”. Spēles pirmajā ceturtdaļā 10 punktu pārsvaru ieguva komanda “Jaunie kapļi”, ko izdevās noturēt līdz pat spēles beigu signālam (78:56). Rezultātā 7.vietu izcīnīja “Jaunie kapļi”. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju komandā bija Rolands Šulcs, realizējot 16 punktus. Viņš arī komandas vērtīgākais spēlētājs visa turnīra garumā. “Dzērvenīšu” komandā Rūdolfa Avota kontā 17 punkti, bet par komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Eduards Krukovskis.

Otrajā mačā par 5.vietu tikās “Čempioni 2022” un “Sporta skola U19”. Spēli ļoti pārliecinoši iesāka “Sporta skola U19”, izvirzoties vadībā ar rezultātu 9:0. “Čempionu 2022” vienībai visas spēles gaitā tā arī neizdevās atgūt zaudēto, un mačs noslēdzās ar “Sporta skolas U19” uzvaru (78:67) un izcīnītu 5.vietu. Uzvarētājiem Pēteris Romanovs “atzīmējās” ar 24 punktiem. Viņš arī saņēma komandas vērtīgākā spēlētāja titulu. “Čempionu 2022” vienībā Ralfs Aleksandrovs realizēja 20 punktus. Par komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kaspars Korulis.

“Mazajā finālā” par 3.vietu spēkiem mērojās “Blice” un “Prince” vienības. Spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgi. Tomēr jau otrā cēliena trešajā minūtē “Prince” ieguva 10 punktu handikapu, līdz ceturtdaļas beigām to palielinot līdz 15 punktiem. Mača turpinājumā “Blice” izmisīgi centās atgūt zaudēto, pēdējās minūtēs pietuvojoties līdz 7 punktu deficītam, tomēr tā arī nepanākot pretiniekus. Spēle noslēdzās ar “Prince” komandas uzvaru (81:71) un izcīnītām bronzas godalgām. Zaudētāju komandā mača rezultatīvākais spēlētājs bija Linards Černoglazovs (25 punkti), viņš arī komandas vērtīgākais spēlētājs visa turnīra garumā. 3.vietas ieguvējiem Ervīns Ivanovs bija rezultatīvākais spēlētājs ar 26 gūtiem punktiem, kā arī čempionāta vērtīgākais komandas spēlētājs. “Prince” sastāvā vēl spēlēja Edgars Šimanskis, Ingus Kazjukovičs, Artūrs Ozoliņš, Toms Kilmits, Jānis Kliests, Mārtiņš Kromulis, Ingus Jānis Pluksis, Aivars Dobris, Jurģis Rainers Patmalnieks, Edgars Baldonis un Rinalds Ozers.

Turpinājumā sekoja gaidītākais čempionāta mačs – finālspēle starp komandām “Džeki atpūšas” un “BK Lazdukalns”, par ko liecināja arī atbalstītāju pilnās tribīnes un saspringtā atmosfēra zālē. Cerības par neprognozējamu un aizraujošu finālu realizējās, jo cīņa risinājās līdz pat spēles beigu signālam. Pirmajā ceturtdaļā “BK Lazdukalns” izdevās iegūt 10 punktu pārsvaru, tomēr pieredzējusī komanda “Džeki atpūšas” jau nākamajās 10 minūtēs ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet ieguva 3 punktu handikapu. Lielāko pārsvaru “Džeki atpūšas” panāca mača 25.minūtē (+12), tomēr jau līdz trešās ceturtdaļas beigām pārsvars bija vairs tikai 2 punkti. Pēdējās 10 minūtēs spēle risinājās punkts punktā. 2 minūtes 30 sekundes pirms mača beigām “Džeki atpūšas” ieguva 5 punktu pārsvaru un jau likās, ka čempioni noskaidroti, tomēr pēdējā minūtē “BK Lazdukalns” izrāva uzvaru (97:93) un izcīnīja čempionu titulu. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem ar 37 punktiem bija Dāvis Circens. Par “BK Lazdukalns” komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Matīss Rižais, bet par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Dāvis Circens. Čempiona titulu izcīnīja arī Elvijs Kapteinis, Gints Kravalis, Dairis Melnacis, Jānis Melngailis, Alvis Šmagris, Matīss Kapteinis, Edgars Mass, Intars Stablenieks, Ingus Korlašs un Dāvis Učelnieks, komandas pārstāvis – Andis Petuks.

Komanda “Džeki atpūšas” ieguva 2.vietu. Spēlē 27 punktus realizēja Artūrs Brūniņš, viņš arī komandas vērtīgākais spēlētājs. Komandas sastāvā vēl spēlēja Mikus Sokolovs, Māris Baranovskis, Pāvels Veselovs, Gatis Gargažins, Daumants Dreiškens, Gints Grodnis, Gundars Rauza, Māris Sniķis, Jānis Andževs, Aigars Jačuks un Agnis Ļisicins.

Pēc saspringtajām cīņām godalgoto vietu ieguvēji, kā arī skatītāju un spēlētāju konkursu uzvarētāji saņēma “gabaliņu prieka” no SIA “Dimdiņi” un SIA “Tālava” produkcijas, savukārt vērtīgākajiem spēlētājiem SIA “MetWork” dāvināja savus izgatavotos kausus.

Video : Gatis Bogdanovs