Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolā visvairāk audzēkņu trenējas basketbolā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Arī šajā mācību gadā Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolā vislielākā audzēkņu interese ir par basketbolu, futbolu, volejbolu un arī vieglatlētiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktora vietnieks Dainis Mikolajs “Dzirkstelei” stāsta, ka jaunajā mācību gadā sporta skolā ir 538 audzēkņi. “Skaits katru mēnesi mainās, kāds nāk klāt, kāds aiziet, bet pēdējos gados stabili sporta skolā ir vairāk nekā 500 audzēkņu. Interese par sportu ir liela,” saka D.Mikolajs.

Populārākais sporta veids ir basketbols, kurā arī vislielākais grupu skaits – 10, kopā 121 audzēknis; arī futbols, jo šajā sporta veidā trenējas 112 audzēkņi. Meitenēm iecienīts volejbols – 119 audzēknes, kā arī vieglatlētika – 94 audzēkņi. Slēpotāju, orientieristu ir mazāk.

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Arnis Šķēls uzsver, ka šobrīd aktuālas ir vieglatlētikas un volejbola trenera vakances. “Tur mēs varētu pat slodzi nodrošināt, jo šobrīd pārējiem treneriem ir tiešām ar zināmu pārslodzi jāstrādā, lai nodrošinātu visu grupu darbību,” saka A.Šķēls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

D.Mikolajs stāsta, ka šajā mācību gadā 6 gadus veciem bērniem, kas vēl neiet skolā, ir iespēja apmeklēt interešu izglītībā vispārējās sagatavošanas pulciņu, kur apgūst pamatprasmes, lai pēc tam var izvēlēties arī savu sporta veidu. “Šobrīd grupa gandrīz ir nokomplektēta – 15 audzēkņi. Ja nākamgad atkal būs interese, tad mēģināsim turpināt,” saka D.Mikolajs.

Viņš uzsver, ka arī šajā mācību gadā skolas pašmērķis ir kvalitāte. “Jāpilnveido arī “Talantu programma”, bet tā saistīsies ar kopējo budžetu (sporta skolas piedāvājums ir talantīgākajiem audzēkņiem papildus pašvaldības atbalsts “Talantu programma” – red.). Maksimāli vēlamies atbalstīt mūsu jauniešus, lai paaugstinātu viņu meistarību. Sporta skolas audzēkņiem ir labi rezultāti, un mums ir talanti,” uzsver D.Mikolajs.

Kā apliecinājums tam ir sporta skolas audzēkņu sumināšana jaunā mācību gada sākumā par viņu pagājušās sezonas sasniegumiem sportā. Tika apbalvoti 65 audzēkņi, kuri saņēma pasākumam speciāli izgatavotu balvu “Gada lepnums 2022”.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.