Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada BJSS sportistu treniņu process visu gadu bijis darbietilpīgs un vainagojies ar panākumiem

Foto: “Facebook.com/gulbenesnovadabjss”.

Jūnija nogalē Ogrē norisinājās Latvijas U-16 čempionāts vieglatlētikā, kur spēkiem mešanas, skriešanas un lēkšanas disciplīnās mērojās spēcīgākie jaunieši. Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi izcīnīja arī godalgotas vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trenere Irēna Aizpure stāsta, ka viss treniņu process gada garumā bija darbietilpīgs ar ikdienas treniņiem un sacensībām: rudens, ziemas, pavasara, vasaras sezonā ar vienu mērķi – nokļūt līdz gada vissvarīgākajām vasaras sacensībām – Latvijas čempionātam, bet, lai tajās startētu, bija jāizpilda kvalifikācijas normatīvi savās pamatdisciplīnās.

Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas treniņgrupas MT-5 (2007./2008.g. dzimušie jaunieši) vieglatlētu deviņiem audzēkņiem bija tas gods pārstāvēt savu novadu Latvijas U-16 vecuma grupā. Izcilu sniegumu uzrādīja brāļi Aizpuri: Ričards ieguva čempiona titulu, aizgrūžot 4 kilogramu lodi 14,82 metrus, un Niklāvs ieguva vicečempiona titulu ar rezultātu 12,96 metri.

800 metru skrējienā Ieva Kalniņa par 8 sekundēm uzlaboja personisko rezultātu – 2:27,51, izcīnot 4.vietu un izpildot II sporta klasi. Tāllēkšanā Raimonds Skangalis iekļuva astoņu labāko fināllēcienos, aizlecot 5 metrus 60 centimetrus, izcīnīja 6.vietu, uzrādīja III sporta klases rezultātu. Turklāt no visiem 18 lēcējiem Raimonds vienīgais bija dzimis 2008.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2000 metru skrējienu Sintija Birzniece izskrēja 7:07,64 minūtēs, uzlaboja personisko rekordu par divām sekundēm, izpildīja III sporta klasi, izcīnīja 5.vietu.

400 metru skrējienā Artjoms Lemešs savu personisko rekordu uzlaboja par divām sekundēm – 1:00,66 minūtes, izcīnīja 21.vietu. Trīssoļlēkšanā Endijs Immers par 9 centimetriem uzlaboja personisko rekordu, aizlecot 10,77 metrus, izcīnīja 9.vietu.

Diska mešanā startēja Niklāvs Aizpurs – 1 kg, 31,02 m un 10.vieta, Artis Jakovļevs, kurš 1 kg aizmeta 27,54 m, izcīnot 16.vietu, kā arī Fiona Karamiševa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dosies aizstāvēt Latvijas godu

I.Aizpure stāsta, ka Niks Markovs 5.jūlijā Baldonē piedalījās U-14 Latvijas vieglatlētikas čempionātā, kur 2000 metru soļošanā izcīnīja čempiona titulu. Tagad viņam jāgatavojas Latvijas izlases sastāvā startēt starptautiskajā festivālā vieglatlētikā, kurā piedalīsies 2009./2010.gadā dzimušie bērni, un tas notiks Polijā augustā. Arī brāļi Aizpuri 21.jūlijā dosies aizstāvēt Latvijas godu starptautiskajās sacensībās. Viņi brauks uz Baltijas valstu čempionātu, kas notiks Igaunijā.

Cenšas tiekties uz augstāko

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Aizpure, rezumējot šo sezonu, uzsver: “Jābūt pateicīgiem, ja jaunieši šajā vecumā vispār kaut ko grib darīt. Otrkārt, būt motivētiem kaut ko darīt un saprast, ka tas nav veltīgi darīts. Lai arī ir tikai dažas godalgotās vietas, bet, ja aizbrauc uz Latvijas čempionātu, kas ir gada lielākās sacensības, un uzrāda personīgo rekordu, tas ir rādītājs, ka bērni cenšas. Priecē, ka bērni neapstājas un tic paši sev. Jā, reizēm nākas vilties, nesanāk arī uzkāpt uz goda pjedestāla, jo pēkšņi kāds ir spēcīgāks skriešanas vai lēkšanās disciplīnās, bet tas tā notiek. Tad parasti mierinu – pjedestāls ir tikai viens un tur ir tikai trīs vietas. Ja ir iegūts personīgais rekords, vai tad tiešām neesat apmierināti? Iesaku priecāties arī par to! Tiekties uz augstāko – tas ir tas dzinulis, kas viņiem ir. Līdz čempionātam viņiem bija aktīva sportošana sezona, bet tagad viņiem ir atpūta no sporta. Brīvo laiku viņi var pavadīt, peldot, braucot ar riteni, dodoties pārgājienos.”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.