Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada BMX sportisti gatavojas sezonai

Iekštelpu trases treniņš Valmiermuižā. Te bērniem ir iespēja trenēties pie starta barjeras – starta izrāvienu, mazajiem mācīties nostāties pie barjeras. Starta izrāviens un reakcija sacensībās ir ļoti būtisks faktors, kad pie barjeras stāv astoņi sportisti, lai izcīnītu labāko pozīciju trasē un pretinieks neizspiestu no tās. Foto: no personiskā arhīva.

Tiklīdz nokusīs sniegs un nebūs ledus, Gulbenes BMX trasē varēs atsākties aktīvi treniņi, tāpēc “Gulbenes Velo fans” aicina nākt trenēties bērnus jau no 5 gadu vecuma. Galvenais nosacījums – jāmāk braukt ar velosipēdu un jābūt galvā ķiverei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesentiem uzsākot nākt uz treniņiem, klubam ir iespēja nodrošināt izmēģinājuma braucieniem velosipēdu. Bērnus trenē Latvijas 2021.gada “krūzeru” čempions Renārs Auga no Smiltenes.

R.Auga ar “Dzirkstelei” starpniecību aicina 5 līdz 8 gadus vecus bērnus nākt uz treniņiem. “Vecākiem bērniem jau būs grūtāk ieskrieties šajā sporta veidā, bet tas nenozīmē, ka viņi nevar nākt uz treniņiem. Bet jāņem vērā, ka viņi sāks tajā pašā līmenī kā sešgadnieks, un psiholoģiski tad šiem vecākajiem bērniem ir grūtāk, jo sešgadnieks brauc tikpat ātri, cik vecākais bērns,” skaidro treneris.

Svarīga vispārēja fiziskā sagatavotība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoziem “Gulbenes Velo fans” sportisti, kuri nodarbojas ar BMX riteņbraukšanu, fiziskās sagatavotības treniņus aizvada Ozolkalna kultūras un sporta centrā “Zīļuks”. Treniņi notiek vienu reizi nedēļā. Šī ir lieliska iespēja arī vecākiem, kuri ved savus bērnus uz treniņiem, izmantot “Zīļukā” esošo trenažieru zāli.

BMX sportisti ir aktīvi arī citos sporta veidos – spēlē futbolu, trenējas slēpošanā, basketbolā un vieglatlētikā, tāpēc visas šīs aktivitātes palīdz būt formā.

“Ozolkalna zālē notiek fiziskie treniņi. Zāle nav liela, bet vismaz kaut kas ir un varam kaut ko padarīt, lai sportisti neatslābst. Visos sporta veidos svarīga vispārēja fiziskā sagatavotība. Bez tās nekur!” uzsver R.Auga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt riteņbraukšanas trases treniņus sportistiem nākas aizvadīt Latvijā pieejamajās telpu trasēs Valmiermuižā un Cesvaines novada “Kraukļos”. Sportisti, kuru vecākiem ir iespējas aizvest savus bērnus, brīvdienās dodas trenēt riteņbraukšanas prasmes. Papildus tiek izmantota iespēja arī doties uz kaimiņvalsti Igauniju, lai piedalītos iekštelpu sacensībās un aizvadītu treniņus.

Bērni uzrāda vērā ņemamus panākumus

R.Auga, kurš Gulbenes BMX sportistus trenē aptuveni gadu, atzīst, ka bērni uzrāda vērā ņemamus panākumus šajā sporta veidā. “Daudzi ir diezgan labi braucēji, kas Latvijā ir finālisti, lai gan vecākais varbūt trenējas tikai piecus vai sešus gadus. Ja var sacensībās Latvijā iekļūt finālā, tas ir ļoti labi, jo konkurence nav nemaz tik maza, īpaši jaunākajā vecumā. Bieži vien septiņgadniekiem ir jāsacenšas 50 braucēju konkurencē, tāpēc uzskatu, ka ir diezgan labi tiem apstākļiem, kā klubs darbojas. Domāju – veicas ļoti labi. Vasarā trasei, kas izveidota Gulbenē, nav ne vainas, svarīgākais kas BMX izšķir galarezultātu, tas ir starts. Pagaidām starta barjera ir, bet tā būtu jāuztaisa no jauna, jo šī neatbilst sacensību formātam. Vietējā mēroga sacensības – jā, var organizēt, bet nacionālā mēroga – neatbilst. Bet, ja būs gribasspēks un atbalstītāji, tad to var arī veikli sakārtot. Rudenī trasi bija atbraukuši apskatīt no federācijas. Izstāstīja vecākiem, ko vajadzētu pamainīt, lai varētu rīkot nacionāla mēroga sacensības. BMX jau ir tāds ģimenes sporta veids, viss atkarīgs no vecākiem, arī no pašvaldības un sponsoriem, kas palīdz,” saka R.Auga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

BMX ir riteņbraukšanas sporta paveids, kurā sacensības notiek speciāli veidotās 350-400 metrus garās trasēs ar šķēršļiem un virāžām, līdz ar to aktīvākā treniņu un sacensību sezona ir vasara. Lai nezaudētu un uzturētu fizisko formu, kā arī iemaņas riteņbraukšanā, bērni pēc iespējām turpina trenēties arī ziemā.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Būtu jau labi ka Gulbenes dome palīdzētu ar starta barjeru 🙏

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.