Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes šautriņu metēju klubs pārsteidz

ŠAJĀ ČEMPIONĀTĀ kluba “Gulbene dārts” komanda bija viskuplākā. Divu dienu laikā no tās pie mērķiem stājās 25 dalībnieki. FOTO: NO KLUBA “GULBENE DĀRTS” ARHĪVA

Pagājušās nedēļas nogalē kluba “Gulbene dārts” šautriņu metēji devās uz Rīgu, kur piedalījās “Latvijas dārts 2024” čempionātā, kurā piedalījās 25 cilvēku sastāvā. Tā bija lielākā komanda, kas startēja jauniešu, dāmu, kungu un pāru konkurencē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīru konkurencē kopumā sacensībās piedalījās 24 A divīzijas dalībnieki, kas ir Latvijas elites pārstāvji,168 B divīzijas sportisti, kurā piedalījās arī visi gulbenieši.

Visai komandai liels prieks par vienu no jaunākajām kluba dalībniecēm Alisi Kočāni, kura meiteņu U-18 grupā izcīnīja sudraba medaļu. Sieviešu konkurencē, kurā startēja 33 dāmas, apakšgrupas spēles pārvarēja tikai viena, bet pārējās turpināja cīņu “gandarījuma turnīrā”, kurā Ineta Ivašenko nokļuva pat līdz pusfinālam. Vīriem individuālajās spēlēs vistālāk tika gulbenietis Dzintars Salmiņš, kuram nedaudz pietrūka, lai tiktu arī astotdaļfinālā.

Par sacensību norisi laikrakstam stāsta “Gulbene dārts” vadītājs Dāvis Žuks: “Mūsu meitenēm tie bija pirmie lielie mači, ar kuru rezultātiem viņas ir apmierinātas. Galvenais ir saprast, ka viņas ne tikai tiek pārējām līdzi, bet reizēm iet arī pa priekšu. Pietrūka precizitātes maču nobeigumos, un arī stress dara savu. Vīri mums ir daudz pieredzējušāki, taču šoreiz līdz medaļām netikām. Individuālajās sacensībās startējām 18 vīru sastāvā, no kuriem Dzintars Salmiņš ierindojās “top 16”, kas ir dalīta devītā vieta. Labāko 32 dalībnieku sastāvā ir arī Jānis Barinskis, Kristaps Teicis un Jurģis Kočāns, kas ir ļoti labs sasniegums. Es gribu teikt, ka tikt uz augšu B divīzijā ir daudz grūtāk nekā A divīzijā, lai gan tajā pašā laikā A divīzijas pusfinālā Madars Razma ar Ralfu Laumani nospēlēja ar pāri par 100 punktu vidējo rezultātu, un tas jau ir pasaules līmeņa elites rādītājs. Otrā dienā pāru sacensībās mēs piedalījāmies ar diviem dāmu un desmit vīru pāriem. Dāmām spēle neaizgāja, bet vīriem astoņi pāri tika ārā no apakšgrupām. Turpinājumā gan visiem “pleiofi” beidzās divās spēlēs, jo pretī stājās tiešām spēcīgi pretinieki. Katrā ziņā ir iegūta ļoti liela pieredze, un tas ir ļoti labs treniņš cīņai ar uztraukumu un “mandrāžu”, kas ir neatņemama sacensību sastāvdaļa.”

Par nokļūšanu uz sacensībām šoreiz parūpējās Gulbenes novada pašvaldība, kura sacensību dalībniekus nodrošināja ar transportu abās dienās. Savukārt kluba sponsori sedza dalības maksu, maksu par licencēm un daļēji arī uzturēšanās izmaksas. “Dalības maksa sacensībās ir 20 eiro no cilvēka, kas komandai kopumā būtu izmaksājis tieši pustūkstoti eiro. Jebkurā sportā, kaut vai vaļasprieka līmenī, izmaksas mūsdienās nav mazas, tāpēc prieks par katru, kas saprot un atbalsta jelkādu no sporta veidiem,” uzsver D.Žuks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.