Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbeniete piedalās jauna pasaules rekorda sasniegšanā

Gulbeniete Zlata Kallase stāsta, ka sacensībās ūdens temperatūra bija plus 1 grāds. Foto: no personiskā arhīva

Ir noslēdzies Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā, kas notika Igaunijā. Uz to devās arī gulbeniete Zlata Kallase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čempionāts pulcēja 1500 dalībniekus no 40 valstīm. Čempionātam bija reģistrējušies 32 Latvijas ziemas peldētāji no Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Ogres, Ozolniekiem, Raganas, Balviem, Aizputes, Brocēniem, pārstāvot gan klubus, gan startējot individuāli.

Čempionātā dalībnieki sacentās 25 un 100 metru distanču peldēšanā, kā arī piedalījās jauna pasaules rekorda uzstādīšanā, proti, 807 dalībnieki peldēja 25 metru distanci cits pēc cita vairāk nekā sešas stundas.

Z.Kallase “Dzirkstelei” atzīst: “Fantastiskas emocijas un laba pieredze, lai turpinātu iesākto!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis ir pirmais gads, kad viņa startē ziemas peldēšanas sacensībās. “Man ļoti patīk sevi izaicināt. Tagad priecājos, ka uzdrošinājos to darīt, jo var skatīties, pētīt un domāt, bet pieredze veidojas tikai darot! Pasaules čempionātā valdīja tik pozitīva gaisotne! Mēs bijām visi uz viena viļņa! Mūs vienoja veselīgs dzīvesveids un tas, ka mums patīk ziemas pelde. Ko nu tur slēpt – no pozitīva emociju lādiņa acīs sariesās pat asaras! Laiku pavadījām ļoti draudzīgā atmosfērā, satiekoties ne tikai ar dalībniekiem no citām valstīm, bet īpaši savstarpēji atbalstot “roņus” no Latvijas,” stāsta Z.Kallase.

Viņa kā Gulbenes “ronis” piedalījās pasaules rekorda ziemas peldēšanas stafetē. “Galvenais mērķis bija nevis peldēšanas ātrums, bet dalībnieku skaits. Un, ja iepriekšējā čempionāta stafetē piedalījās 505 peldētāji, tad šoreiz jau 807, kuri nepārtraukti vairāk neka sešas stundas viens pēc otra devās 25 metru distancē. Rekords tika sasniegts. Priecājos, ka esmu daļiņa no tā!” saka Z.Kallase.

Nākamais pasaules čempionāts ziemas peldēšanā notiks 2026.gadā Somijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.