Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas U-20 basketbolisti neturpinās cīņu par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta A divīziju

Latvijas U-20 basketbolisti trešdien neiekļuva Eiropas čempionāta B divīzijas ceturtdaļfinālā un cīņu par ceļazīmi uz A divīziju neturpinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan Latvija trešdien D apakšgrupas ceturtajā mačā ar 99:57 sagrāva vienaudžus no Albānijas un tika pie bilances 2:2, Nīderlande noslēdzošajā grupas spēlē ar 75:57 uzvarēja Šveici, neļaujot Latvijai iekļūt B divīzijas labāko astotniekā.

Latvieši iekļūtu ceturtdaļfinālā, ja minētajā cīņā pie panākuma tiktu Šveices basketbolisti.

D apakšgrupā pirmo vietu ar trīs uzvarām četrās spēlēs ieņēma Nīderlande, kurai ar tādu pašu bilanci sekoja Šveice. Trešajā un ceturtajā pozīcijā ar diviem panākumiem un tikpat neveiksmēm ierindojās attiecīgi Latvija un Somija, bet Albānija, zaudējot visos mačos, bija piektā.

Latvijas basketbolisti, cīnoties par 9.-16.vietu, piektdien tiksies ar kādu no C grupas komandām.

Pirmajā spēlē Latvija ar rezultātu 57:65 papildlaikā piekāpās Nīderlandei, ar 90:66 uzvarēja Somiju, bet svētdien ar 85:96 vēlreiz pagarinājumā zaudēja vienaudžiem no Šveices.

Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālā un turpina cīņu par trīs ceļazīmēm uz A divīziju.

Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrs notiek Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

Jau rakstījām, ka Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlases sastāvā Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā ir arī mūsu Rainers Ļisicins (“Gulbenes Buki”/BJSS) un Rihards Berkolds, kas tagad spēlē “RSU/VEF Rīga”.