Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratonā” 100 kilometrus pieveic arī Dāvis Ende no Daukstēm (papildināts)

Lai arī tas šķiet neticami, bet daukstēnietim Dāvim Endem izdevās pieveikt 100 kilometru distanci. Foto: no privātā arhīva.

Pagājušās nedēļas nogalē notika otrais “Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratons 2023”, kurā visās četrās distancēs kopā startēja 132 dalībnieki, starp viņiem arī bija viens no Lietuvas un viens no Izraēlas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kā pērn slēpošanas maratons sevī iekļāva dažādas distances – 100 km maratonu, kā arī 20 km un 7 km distances, šogad jaunums – 50 km pusmaratons.

Sacensību organizators Matīss Kauls “Dzirkstelei” stāsta, ka šogad nāca klāt pusmaratons – 50 kilometri. Uzvarēja pusmaratonā Pēteris Misiņš (“SK Piebalga”), 2.vietā – Viesturs Eglītis (“A2 Jaunpiebalga”), 3.vietā – Antis Zunda no Gulbenes. “Šī bija jauna distance, kura patika slēpotājiem. Lai arī laika apstākļi bija vējaini, sacensību gars bija katrā iekšā,” saka M.Kauls

100 kilometru distancē uzvarēja Alvis Ragozins (“SK Piebalga”). “Ar viņu mēs aizsākām šo tradīciju. 2.vietā – Uldis Spulle (“Team Eiduki”), 3.vietā – Mārtiņš Puriņš (“Dako-Ziemeļvidzeme”). 100 kilometru distancē startēja arī 18 gadus vecais Dāvis Ende no Daukstēm un arī finišēja,” stāsta M.Kauls.

D.Endes mamma Līga “Dzirkstelei” stāsta, ka Dāvis savā grupā izcīnīja 4.vietu un kopvērtējumā ir 5.vietā. Kopumā 100 kilometru distancē uz starta stājās astoņi dalībnieki un finišēja seši. “Daudzi neticēja, ka viņš to izdarīs,” stāsta Līga. Savukārt pats Dāvis “Dzirkstelei” saka, ka arī nākamgad noteikti atkal slēpos 100 kilometru distanci un būs pirmais.

M.Kauls stāsta, ka visvairāk dalībnieku bija 7 kilometru distancē. Uz sacensībām ieradās arī daudz slēpotāju no Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas. “Ar autobusu pat atbrauca – tas bija patīkami!” uzsver M.Kauls.

Viņš atgādina, ja ir sniegs, trase ir pieejama. Arī tagad tā ir sagatavota un var braukt slēpot. “Arī slēpju noma ir pieejama, ja vajag un vēlas izmēģināt šo trasi,” saka M.Kauls.

20 kilometru distancē vīriešu konkurencē 1.vietā – Aleksandrs Ļūļe (“SS Arkādija”), 2.vietā – Armands Pivors (Ogres biatlona klubs), 3.vietā – Zigmārs Zučiks (“Dako Ziemeļvidzeme”).

7 kilometru distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Mārcis Glāznieks (“Gulbenes novada BJSS/SK Lejasciems”), 2.vietā – Nils Lībietis (“SS Arkādija”), 3.vietā – Matīss Salmiņš (“Gulbenes novada BJSS/SK Lejasciems”).

20 kilometru sieviešu konkurencē 1.vietā – Estere Piksone, 2.vietā – Elīza Bremze (“Ogre OK”), 3.vietā – Jolanta Pence (“Gulbenes BJSS/SK Lejasciems”).

7 kilometru distancē sieviešu konkurencē 1.vietā – Adriana Eisaka (Ogres biatlona klubs), 2.vietā – Patrīcija Rutka (Gulbenes novada BJSS), 3.vietā – Lauma Glāzniece (“Gulbenes BJSS/SK Lejasciems”).