Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šajā sezonā startēs divas komandas – “Gulbenes Buki/BJSS”un “Buki juniori/BJSS”

Gatis Rikveilis (no kreisās) un Raimonds Gabrāns uzsver, ka Gulbenē ir daudz jaunu un talantīgu basketbolistu. Foto: Gatis Bogdanovs.

Tuvojas jaunā basketbola sezona, un šī sezona būs smagāka nekā iepriekšējos gados. Tā “Dzirkstelei” saka “Gulbenes Buku” valdes priekšsēdētājs Gatis Rikveilis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ņemot vērā, kā bruņojas citas komandas – ir ar ļoti nopietniem sastāviem, domāju, ka viegli nebūs, kaut gan arī iepriekšējos gados nav bijis viegli,” saka G.Rikveilis.

Latvijas Basketbola savienības valde apstiprinājusi dalībniekus 2023./2024.gada sezonas “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas un Reģionālās basketbola līgas čempionātos, kā arī Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņā.

G.Rikveilis stāsta, ka klubs šogad ir pieteicis startiem divas komandas: “Gulbenes Buki/BJSS” un “Buki juniori/BJSS”. “Gulbenes Buki/BJSS” startēs “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas čempionātā, kur pieteikta 21 komanda, kā arī Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņā, kur pieteikušās 20 komandas no dažādām līgām. Savukārt “Buki juniori/BJSS” spēlēs Reģionālajā basketbola līgā, kur pieteiktas 26 komandas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Spēlēsim tāpat kā parasti – Nacionālajā līgā pēc spēka otrajā un Reģionālajā līgā, kurā spēlēs “Buki juniori”, pēc spēka trešajā. “Buku junioru” komandā spēlēs mūsu pašu Gulbenes talantīgie puiši, kas dzimuši 2005., 2006., 2007., 2008.gadā, un oficiāli tas būs kā fārmklubs lielajai komandai. Varēs no vienas uz otru komandu brīvi staigāt jebkurš spēlētājs, līdz sāksies “play-off”. Pamatdoma – lai jaunie var izspēlēties un gūt pieredzi. Komandā “Gulbenes Buki/BJSS” nāk vēl klāt jaunie Gulbenes talantīgie puiši kā Sandijs Zujevs, Kristers Ķikusts un Ralfs Aleksandrovs. Būs arī tie, kas iepriekš – Rolands Šulcs, Pēteris Romanovs, Gints Prokofjevs, Jānis Gaujenietis. Šobrīd “Gulbenes Buki/BJSS” komanda ir gandrīz nokomplektēta. No vecajiem spēlētājiem būs Sandis Bēts, Jānis Engers, Ingars Aizpurs, Kaspars Korulis, Jānis Dilevka, kā arī Artūrs Strēlnieks, kurš ir gatavs spēlēt pie mums un ir labā fiziskā formā. Komandai pievienosies arī Rihards Bērziņš, kurš pagājušajā sezonā spēlēja “Turībā” – atlēkušo bumbu cīnītājs un ar labu tālo metienu. Gribējām redzēt viņu te. Junioru komandā mums ir doma ņemt arī vienu vai divus ukraiņu jauniešus, kas uz šejieni atbrauca kara sākumā,” stāsta G.Rikveilis.

Savukārt “Gulbenes Buku” spēlētājs Rainers Ļisicins ir noslēdzis līgumu ar “Latvijas Universitāti”, bet Rihards Berkolds spēlēs “Rīgas Zeļļos”. “Lai puišiem veicas!” vēl G.Rikveilis.

“Gulbenes Buku/BJSS” galvenais treneris Raimonds Gabrāns stāsta, ka jauniešiem pieredzes ir mazāk, bet toties lielāks azarts un cīņas spars. “Fiziskā forma ir apmierinoša, bet pieredze krājas caur gadiem un spēlēm. Bet vislielāko pieredzi gūst caur zaudējumiem. Tagad mūsu jauniešiem ir trešās līgas komanda, kur šo pieredzi gūt. Jauniešu basketbols – tas ir kaut kas cits nekā pieaugušo basketbols,” uzsver R.Gabrāns. G.Rikveilis piebilst, ka ir ideja likt jaunos spēlētājus kopā ar vecajiem. “Un arī trešajā līgā līmenis ir pietiekami augsts,” viņš saka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

R.Gabrāns norāda, ka jauniešiem, kuri ir komandā “Buki juniori/BJSS”, svarīga ir ne tik daudz medaļas izcīnīšana, bet tieši prakses gūšana. “Vienu, divus gadus “apostīt” gaisu, un tad pie “Bukiem”. Tā būs ātrāka adaptācija,” skaidro R.Gabrāns.

Savukārt G.Rikveilis uzsver, ka talantīgu jauno basketbolistu mums netrūkst. “Varbūt vienīgi Rīga mūs pārspēj. Paskatieties, cik šogad mums ir bijis jauniešu izlases kandidātos! Mēs esam unikāla pašvaldība, bet, pareizāk sakot, paldies treneriem, kas ir izdarījuši savu mājasdarbu ideāli!” uzsver G.Rikveilis.

Komandas “Gulbenes Buki/BJSS” mērķis arī šajā sezonā paliek nemainīgs – medaļas. “Bez medaļas nekādi! Bet, jo vairāk strādā, jo vairāk saproti, ka ir vairāki faktori, kas to var patraucēt,” saka G.Rikveilis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sāksies jaunā sezona, 16.septembrī basketbola cienītāji, līdzjutēji ir aicināti uz Gulbenes sporta centru, kur notiks draudzības spēle starp komandām “Gulbenes Buki/BJSS” un “Buki juniori/BJSS”.

“Gulbenes Buku/BJSS” galvenais treneris – Raimonds Gabrāns, asistents – Pāvels Veselovs.

“Buku junioru/BJSS” galvenais treneris – Pāvels Veselovs, asistents – Oskars Vīksna.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (13)

 1. abās komandās Veselovs amatos a kad mans puika treniņos tiks sporta skolā pie viņa? ,jo bija pa dienu treniņi visu gadu

 2. Veselovs strādā pamatdarbā sporta pārvalde, amatos salikts,bet atdeves nav nevienā vietā..

  16
  3
 3. To pašu var teikt arī par pārējiem sporta organizatoriem,vienlaicīgi “strādā” vairākās darba vietās,saņem vairākas algas par nekā nedarīšanu.Vai viņiem sirdsapziņas pārmetumu nemaz nav,vai tādā veidā gūta nauda nes laimi ģimenei???Nu cik ilgi šis murgs turpināsies?Caunīti,Švika!Vai jūs tur domē tiešām ilgi to pieļausiet?

  18
  4
 4. Pag,pag nesaprotu. Cik var b’;ut pamatvietas? Treneris un asistents Bukos+sporta skolā treneris, vai tad vēl kaut kru skaitās darbā?

  6
  1
 5. Sporta skola + Līgo pagasts + Jaungulbenes pagasts + Tirzas pagasts + Buku pirmā komanda + Buku otrā komanda = universālais Paša!

  13
  1
 6. Unim un Miets! Kur problēma??? Piesakiet savu personību uz šīm vakancēm ar pievienotu rīcības plānu, kurš būs ar veiksmīgiem priekšlikumiem par (Jūsu redzējumā) izcilu sporta pasākumu organizēšanu pagastos un tad Veselovs tiks nomainīts pret Jūsu – zinošu, vadīt varošu kandidatūru! Lai gan!!! Esmu 100% pārliecināta, ka neko vairāk kā ,,sēdēt,, netā un klabināt pa tastatūru, rakstot tizlus komentārus, nespējat!!! Ā!!! Sorry!!! Vēl mākat skaitīt darba vietas un citu cilvēku naudu! Varbūt derētu paskatīties uz sevi, savu dzīvi, pirms apspriest citus! Pāvel! Nepievērsiet uzmanību šādiem klabinātājiet! Veiksmīgus startus, daudzas uzvaras!!!

  8
  20
 7. Nav žēl,ja nauda godīgi nopelnīta,bet šis nav tas gadījums.Viens cilvēks reāli vienlaicīgi var darīt vienu darbu,tā kārtīgi un no sirds.Sporta pārvaldes “ielikteņi” nestrādā pagastos,jo viņiem nav laika,bet naudu saņem.Jūs,Jana,aizstāvat Veselovu,jo gan jau viņš jums pazīstams.Kāpēc,piemēram,skolotāji,ārsti,pārdevēji,nevar skaitīties par sētniekiem un papildus saņemt algu???

  26
  4
 8. Jāizskauž tāda netaisnība. Kā viens cilvēks var izstrādāt nez cik amatus vienā darbdienā?

  11
  1
 9. Analītiskajiem žurnālistiem ir kur pieķerties. Arī sportacentrs savā mājas lapā nupat publicēja ka stadions nav atvērts. Vēl kāds sapratis

 10. Kā nav atvērts? Sestdien tur notika oficiālas sacensībs futbolā. Kā to var paskaidrot SP galvenais celtniecības spečuks?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.