Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Gulbenes sporta centrā – leģendu spēle

Sentimentāla satikšanās. Raimonds Gabrāns (no labās) un Jānis Graudiņš. Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes sporta centrā sestdien, 30.jūlijā, pulcēsies tie, kuriem Gulbenes basketbola komanda “Buki” saistās ar veselu dzīves posmu, neaizmirstamām atmiņām un galu galā – jaunību, jo komanda atzīmēs savas pastāvēšanas 25.gadadienu. Jubileja tiek atzīmēta ar vēsturisku spēli, laukumā varēs redzēt vecos “bukus” – gan vietējos, gan viesspēlētājus, kas kaldinājuši daudzas uzvaras, arī Raimondu Gabrānu un Jāni Graudiņu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ko skatītājiem gaidīt no sestdienas spēles, laikam bija uzjautrinošs jautājums, jo Raimondam Gabrānam, ilggadējam “Buku” spēlētājam un tagad komandas galvenajam trenerim tas izraisīja neviltotu smaidu. “Mēs visi esam sportisti, tāpēc cīņa noteikti būs, bet es ieteiktu negaidīt tādas kombinācijas, kā bija toreiz. Apgriezieni jau arī vairs nav tie, bet liela daļa skatītāju jau noteikti gribēs redzēt kādreizējo spēli. Negribam jau viņiem sagādāt vilšanos, bet tie gadi tomēr iet uz priekšu. Jāņem vērā, ka liela daļa no mums tagad ar basketbolu ir uz “jūs”. Es teiktu, ka tas būs tāds sentimentāls kopā sanākšanas pasākums – atcerēties veco komandu, tos, kas viņu veidoja, arī tos, kuru vairs nav starp mums, redzēt vecos trenerus, kuri būs ieradušies. Vairāk jau tāda cieņas izrādīšana un, protams, 25 gadu jubilejas svinības. Galu galā daudzus jau sen neesam satikuši, tāpēc mums pašiem tas būs tāds kā salidojums,” saka Raimonds.

Paciemoties pie savējiem un nosvinēt “Buku” jubileju no Orlando ASV ieradies arī Jānis Graudiņš.

“Kad ar Raimondu apsvērām domu, ka vajadzētu atzīmēt jubileju, tik apjomīgu pasākumu plānā nebija. Bet, kad sāku sazināties ar vecajiem leģionāriem, tad sapratām, ka spēle ir vajadzīga. Laikam jau tā bija nostalģija, vēlme satikties ar vecajiem cīņubiedriem – nu kur gan citur, ja ne uz laukuma. Tā spēle jau pati par sevi nav tik nozīmīga, bet tikšanās ar draugiem, kurus neesmu redzējis četrus gadus, mani aizrāva. Gribas to atmosfēru ar skatītājiem un pilnu zāli. Noteikti jau atnāks arī kādi “vecie” ar visām emocijām, tad varēs parādīt savējiem, kā tas bija, kad pilna zāle auro. To, kā bija “zilajā putnā”, laikam jau atkārtot nevar, bet būs labi arī jaunajā hallē,” prāto Jānis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz jautājumu, vai ir vēl saglabājies “vecais krampis”, Jānis atbild: “Nu tā spēle būs interesanta. No basketbola esmu pagājis nost: tad mugura, tad ceļi… Šobrīd esmu pievērsies mīkstākam segumam un mani aizrauj “bīčs”, bet patīk arī hokejs un futbols. Amerikā sākumā gāju uzspēlēt “basi”, bet sapratu, ka nebūs labi. Ja tu esi spēlējis profesionāli un tagad ir jāspēlē ar iesācējiem, tad nekas labs tur nesanāk, un man vairāk bija dusmu nekā tās spēlēšanas. Bet, kad jau būs jāspēlē, tad mēģināsim. Jūtos jau labi, fiziskais ir, bet par muguru, locītavām bēda jātur. Te jau, kā smejies, jāsarunā ātrā palīdzība pie durvīm, bet domāju, ka nebūs nepieciešama,” nosmejas Jānis.

30.jūlijā no pulksten 13.00 līdz 15.00 Gulbenes sporta centrā – Gulbenes “Buku” leģendu spēle un svētku torte. Gulbenes kultūras centra iekšpagalmā – pasākuma translācija uz lielā ekrāna.

– Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.