Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Slēpošanas trases Gulbenes novadā gaida slēpotājus

Foto: “Facebook”/Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošana.

Laika apstākļi šobrīd ir labvēlīgi slēpošanai, un Gulbenes novadā ir pieejamas dažāda garuma slēpošanas trases.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Lauris Krēmers “Dzirksteli” informē, ka pilsētā ir pieejama pašvaldības sagatavotā slēpošanas trase Dzirnavu ielā 3A, kura ir arī apgaismota līdz pulksten 20.00. Gulbenes novadā darbojas vēl divas privātās trases – “Āriņi” un Rankas Kartonfabrikas trase.

Rankas Kartonfabrikas trasei šī jau ir ceturtā sezona, un trase gaida slēpotājus. Matīss Kauls “Dzirkstelei” stāsta, ka ir pieejamas 3, 7, 10 kilometru (“slidsolim”) un tagad arī klasika – 15+ kilometrus gara trase. Tie, kas vēlas, var doties slēpot. Ir arī slēpju noma. Pirms tam gan par slēpju nomu jāsazinās ar Matīsu pa tālruni 26691550.

Šosezon slēpošanas sezona Rankas Kartonfabrikas trasē tika atklāta 25.novembrī. Pagājušajā gadā tas bija 20.novembrī. “Mums te ir ļoti sasnidzis. Slēpot ir ļoti labi. Vairāk te pat slēpo nevis vietējie, bet brauc no tālienes. Un visvairāk slēpotāju ir brīvdienās,” stāsta M.Kauls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šajā sezonā jau ir ieplānots tradicionālais Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratons. Tas notiks 11.februārī. “Tas būs jau trešais Rankas Kartonfabrikas distanču slēpošanas maratons,” saka M.Kauls.

“Āriņu” slēpošanas trase Daukstu pagastā arī šogad gaida slēpotājus. Tā atrodas 6 kilometrus no Gulbenes un ir gatava ikvienam ziemas prieku baudītājam. Trasi var izmantot visas nedēļas garumā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā. “Āriņu” saimniece Līga Ende-Griķe laikrakstam stāsta, ka arī slēpes var piemeklēt, ja pašiem nav. Pirms tam gan par to jāsazinās ar viņu pa tālruni 27430303. “Šogad ziema ir diezgan ātri sākusies, un slēpotāji pamazām ierodas un slēpo,” stāsta Līga.

Guna Ģērmane, kura ir pagasta pārvaldes sporta pasākumu organizatore Litenes, Stāmerienas un Stradu pagastā, “Dzirkstelei” stāsta, ka šobrīd šajos pagastos nav speciāli izveidotas slēpošanas trases un arī nav plānotas. Izņēmums ir Stāmerienas pagasts, kur varbūt nākamajā gadā, kad tiek plānotas slēpošanas sacensības, ja būs sniega sega, tad tiks veidota slēpošanas trase.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirzas, Līgo un Jaungulbenes pagastu sporta pasākumu organizators Pāvels Veselovs saka – ja būs interese un pieprasījums, tad arī trases būs tāpat kā iepriekšējos gados. “Piemēram, pērn vienojāmies ar Tirzas skolu un veidojām trasi. Bija arī Jaungulbenē un Līgo. Galvenais – lai ir, kas slēpo. Šis ir arī pirmais sniegs, bet cik ilgi? Pagaidām jau izskatās skaista ziema,” saka P.Veselovs.

Valērijs Gabdulļins, kurš ir pagasta pārvaldes sporta pasākumu organizators Beļavas, Druvienas, Galgauskas un Lejasciema pagastā, stāsta, ka slēpošanas trases tiks veidotas. “Galgauskā gan droši vien neveidosim. Tur, man šķiet, arī nav īsti, kam slēpot, un netālu ir arī “Āriņu” trase. Viss atkarīgs no pieprasījuma. Lejasciemā veidos, jo ir, kas slēpo. Druvienā redzēs, jo pagājušajā gadā tika izdzīta trase arī Druvienā, bet nebija lielas atsaucības. Aprunāšos tur vēl ar iedzīvotājiem, vai ir nepieciešamība. Beļavā arī nav lielas atsaucības uz slēpošanu,” stāsta V.Gabdulļins.

Lizuma pagasta pārvaldes sporta pasākumu organizatore Dināra Popa laikrakstam stāsta, ka Lizumā slēpošanas trase decembrī nav plānota, vienīgi, ja būs iedzīvotāju pieprasījums, tad tiks sagatavota. “Sakarā ar skolas slēpošanas nodarbībām janvārī slēpošanas trasi sagatavos sporta skolotājs,” stāsta D.Popa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Gulbenes novada Tik Tok kantoris ir spējīgs uz vienu slēpošanas trasi! Sniega tehnika salauzta, tik atlicis čakara slavenais retraks. Kāpēc šajā sakarā nav jautāts pilsētas tā saucamā sporta darba organizatora viedoklis? Jā, minēt, ka Beļavā nav slēpotāju atsaucības, var tikai diletants.

  10
  1
 2. Cik labi ka ir sporta fanāti kas par saviem līdzekļiem veido sporta vidi. Paldies viņiem!

  14
  1
 3. KAm tie pagastu sporta organizatori nepieciešami. Te viss ir skaidri redzams- ir entuazisti un darbīgi pagastos, tur notiek,citur diskusijas. Un tad ja tiem kaut ko jautā, tad ir tekstiņš: naudas nav! Tad neja nav naudas, to vakanci var klapēt ciet, būs ietaupījums.

  17
 4. Cik traki nožēlojami. Slēpošans trases izveide decembrī nav plānota. Nopietni? Mēs gribas lai bērni sporto, bet nespējam radīt vidi kur to izdarīt? Par kādiem nākotnes sportistiem, vai vienkārši veseliem cilvekiem mēs vispār gribam runāt. Vai tiešam tik neizmērojami dārgi ir nospaidīt sniegu lai ir vieta kur slēpot?

  14
 5. Par Stāmerienas trasi – trase tiks gatavota un uzturēta 10 gadus. Tika rīkotas sacensības. Kovid laikā trasē cilvēki bija katru dienu / vakaru. Diemžēl pēc kovida situācija krasi mainījās. Trases uzturēšana prasa zināmu laiku (bieži vien pa nakti, vai ļoti agri no rīta, jo tas nav pamatdarbs) un diezgan lielus finansiālus ieguldījumus. Pagājušajā ziemā trase tika uzturēta, bet pa visu sezonu trasē bija slēpojuši 5 cilvēki.. (viens no tiem – es), līdz ar to arī tika pieņemts lēmums trasi vairs neizturēt / neveidot. Ja šajā ziemā sniega sega pieturēsies un vēl papildināsies – trase tiks sagatavota sacensībām.

  P.s. Anonīmus komentārus nelasu un uz tādiem neatbildu 😉

  10
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.