Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Iepazīst Gulbenes novada tūrisma produktus un pakalpojumus

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūrisma operatori iepazina Gulbenes novadu. Viņiem bija lieliska iespēja darboties kroņu meistarklasē kopā ar keramiķi Ievu Anži, kā arī iepazīt Gulbenes-Alūksnes bānīti. Foto: no “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” arhīva.

Lai iepazīstinātu potenciālos tūrisma nozares sadarbības partnerus ar Gulbenes novada tūrisma produktiem un pakalpojumiem, šogad organizētas trīs iepazīšanās vizītes Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tūrisma operatoriem un aģentu pārstāvjiem. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katru gadu ieguldām darbu, lai popularizētu mūsu novada tūrisma piedāvājumu gan vietējā, gan arī starptautiskā mērogā. Piedaloties dažādos tūrisma pasākumos un starptautiskajās izstādē, veidojam publikācijas un izvietojam reklāmas dažādos medijos,” stāsta Gulbenes novada pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore Simona Sniķe.

Viņa saka, lai pakāpeniski atjaunotu ceļošanas apjomus tādā līmenī, kāds tas bija pirms “Covid-19” pandēmijas, un palielinātu tos, ir svarīgi arī piesaistīt tūristus, kas ceļo organizētās grupās, iegādājoties tūrisma operatoru piedāvātos ceļojumus.

“Šo auditoriju var uzrunāt, veidojot sadarbību ar tūrisma operatoriem. Ja operatori būs paši savām acīm redzējuši, izbaudījuši, iepazinuši mūsu piedāvājumu, viņiem būs vieglāk pieredzēto nodot saviem klientiem. Tieši tādēļ pavasarī organizējām iepazīšanās vizīti Latvijas tūrisma operatoriem, bet nupat nesen – gan Lietuvas, gan Igaunijas operatoriem,” saka S.Sniķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” arhīva

Visas trīs iepazīšanās vizītes aģentūra organizēja ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta finansiālu atbalstu un sadarbībā ar visu trīs valstu tūrisma aģentu un operatoru asociācijām, kā arī ar Madonas novada tūrisma speciālistiem, piedāvājot izbaudīt divu dienu programmu abos novados, iepazīstot gan kultūrvēsturiskā mantojuma un dabas objektus, gan uzņēmēju piedāvājumu.

Operatoriem bija iespēja arī pašiem pārliecināties par naktsmītņu piemērotību viņu klientu vajadzībām un nobaudīt maltītes dažādās ēdināšanas iestādēs.

“Ņemot vērā, ka atrodamies pietiekami tālu no Rīgas, uz Gulbenes novadu noteikti nevaram skatīties kā uz vienu atsevišķu galamērķi, mums ir jāsadarbojas ar apkārtējiem novadiem. Ar Madonas un Cesvaines tūrisma speciālistiem mums ir izveidojusies jau ļoti veiksmīga sadarbība, organizējot īpašas ekskursijas interesentiem, kas pie mums atbrauc ar vilcienu, tādēļ nolēmām kopīgi izveidot arī piedāvājumu tūroperatoriem,” atklāj S.Sniķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” arhīva

Gulbenes novadā operatori viesojās Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā, izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks”, SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, Stāmerienas pilī, siera ražotnē “Pakalnieši”, sidra darītavā “Tālava”, kūku bodē “Gardums” un “Meistarnīcā”, liofilizēto produktu ražotnē “Zaļā Vaļā”, darbojās arī kroņu meistarklasē kopā ar keramiķi Ievu Anži. Nakšņošanas pakalpojumi tika izmantoti gan viesnīcā “Gulbene”, gan Vecgulbenes muižas viesnīcā. Nobaudīti tika “Sonātes” un “Lācītes” kafejnīcas, “Kantes kroga”, brīvdabas restorāna “Valle” un Vecgulbenes muižas restorāna piedāvājumi.

“Pēc vizītēm esam saņēmuši arī atgriezenisko saiti no operatoriem. Ja neliela daļa no igauņu operatoriem mūsu novados ir bijusi, tad pārējiem igauņu un vēl jo vairāk lietuviešu operatoriem šis bija pilnīgi jauns reģions, ko iepazīt un apgūt. Viņi atzina, ka programma ir ļoti izzinoša, vērtīga un daudzveidīga un visus redzētos objektus ir iespējams iekļaut viņu piedāvājumos atkarībā no konkrētās mērķgrupas,” stāsta S.Sniķe.

Pēdējā organizētajā vizītē kopā ar igauņu operatoriem piedalījās arī žurnāliste no Igaunijas ceļojumu žurnāla “Reisimaailm” un fotogrāfe, kas atspoguļos gūtos iespaidus ceļojuma aprakstā žurnālā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

  1. Gulbenē salīdzinājumā ar to pašu Alūksni ir vienkārši MĒMĀKAIS TŪRISMS…….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.