Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tūrisma izstādes apmeklētājus interesē kultūrvēsturiskais un industriālais mantojums Gulbenes novadā

Cilvēku plūsma izstādē “Balttour 2023” bija ļoti liela. Izstādē apmeklētāji uzzināja arī par jauno šīs tūrisma sezonas spēli “Iečekojies Gulbenes novadā!”. Foto: no aģentūras arhīva.

Noslēgusies starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2023” Rīgā. Aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Simona Sniķe dalību “Balttour 2023” vērtē kā veiksmīgu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai gan sākotnēji šajā izstādē piedalīties neplānojām, sarunu gaitā vienojāmies ar Vidzemes Tūrisma asociāciju, ka piedalīsimies Vidzemes kopstendā ar citiem kolēģiem no Vidzemes tūrisma nozares. Gulbenes novadu pārstāvējām mēs un SIA “Gulbenes – Alūksnes bānītis” kopā ar SIA “Pakalnieši” saimnieci Inetu Dambrovu, piedāvājot izstādes apmeklētājiem degustēt uzņēmuma ražotos garšīgos sierus,” saka S.Sniķe.

Viņa stāsta, ka pēc izstādes organizatoru apkopotās informācijas, izstādi trīs dienu laikā apmeklējuši 22 865 apmeklētāji, tajā skaitā 4000 tūrisma nozares profesionāļi.

“Stendā to izjutām arī mēs – cilvēku plūsma bija negaidīti liela. Apmeklētājus lielākoties interesēja kultūrvēsturiskais un industriālais mantojums Gulbenes novadā, ar ko mūsu novads ir bagāts. Bija jautājumi arī par dabas tūrismu, piedāvājumiem pieaugušo, skolēnu grupām. Izstādē apmeklētājiem piedāvājām jauno šīs tūrisma sezonas spēli “Iečekojies Gulbenes novadā!”, īpaši sagatavotu ceļvedi par lielākajiem tūrisma, kultūras un sporta pasākumiem novadā šajā gadā, kā arī pasākumiem Stāmerienas pilī. Liela interese bija par ekskursijām, kuras jau trešo gadu organizējam kopā ar Madonas novada tūrisma speciālistiem – “Ar vilcienu uz Gulbeni” un “Ar vilcienu uz Madonu, Cesvaini”. Esam gandarīti par šo ekskursiju lielo pieprasījumu un sadarbību ar Madonas novada kolēģiem un AS “Pasažieru vilciens” mārketinga speciālistiem,” stāsta S.Sniķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsver, ka izstādes laikā vērtīgas sarunas noritēja arī ar tūrisma profesionāļiem – Latvijas un ārzemju tūroperatoriem, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) pārstāvjiem, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta darbiniekiem un citiem, lai veidotu jaunas sadarbības un turpinātu iesāktās gan šajā sezonā, gan turpmāk.

No 9. līdz 11.februārim Gulbenes novads tiek pārstāvēts arī starptautiskajā tūrisma izstādē “Tourest 2023” Tallinā.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.