Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina atbalstīt Gulbenes luterāņu baznīcas torņa atjaunošanu

Gulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Turpinās ziedojumu vākšana Gulbenes luterāņu baznīcas torņa atjaunošanai. Pagājušā gada sākumā jau bija cerība, ka varēs uzsākt torņa atjaunošanas darbus, bet 24.februāris izmainīja visu pasauli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā gadā Gulbenes luterāņu baznīcas torņa atjaunošanai saziedoti 1497,58 eiro, bankas konta uzturēšanas izdevumi – 72,48 eiro. Saziedoto līdzekļu atlikums uz pagājušā gada 31.decembri – 47 584,72 eiro un 1250 ASV dolāri. Par to Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanas fonda vārdā “Dzirksteli” informē gulbeniete Evija Samsone.

“2022.gads visiem mums bijis ļoti sarežģīts. Gada sākumā jau bija cerība, ka varēsim uzsākt torņa atjaunošanas darbus, bet 24. februāris izmainīja visu pasauli. Gulbenes luterāņu baznīca ir piedzīvojusi kara šausmas, tā glabā svētuma starojumu, mierinājumu un arī smagu notikumu pēdas – sagrauta, atjaunota. Mēs visi kopā lūdzam par baznīcas torņa atjaunošanu. Pateicība, cieņa un pazemība Dieva un to cilvēku priekšā, kuri ar dedzīgu sirdi atbalsta baznīcas torņa atjaunošanas ieceri. Mēs pateicamies visiem ziedotājiem par atbalstu, pacietību un ticību! Aicinām atbalstīt šo ieceri, jo tikai kopā mēs to spēsim paveikt!” uzsver E.Samsone.

Detalizēta informācija par ziedojumiem katru mēnesi tiek publicēta mājaslapā “Gulbenesdraudze.lv” sadaļā “Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanas fonds”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

Uzziņa

Iespēja ziedot baznīcas torņa atjaunošanas darbiem: nodibinājums “Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanas fonds”, reģ. Nr. 40008217312, konta Nr. LV98HABA0551037671113, AS “Swedbank” (HABALV22), ar norādi “baznīcas torņa atjaunošanai”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Vai problēma, ka tik ilgi kopš II Pasaules kara beigām netiek atjaunots baznīcas tornis, ir tikai naudas trūkumā? Vai varbūt pietrūkst gribas un stingras apņēmības izdarīt to, kas jāizdara?

  17
  5
 2. taču viens esošā sasaukuma deputāts jau sen bija solijies to torni uzcelt jau pirms gadiem 10 ….

  21
 3. nu ja novadā nav nauda no vārda-nemaz,nesaldējiet nagus pie ledus gabala-laižas lejā,jtv,katram otrajam pasākumam,atbalstiet,ziedojiet,palīdziet…izskatās ka visās jomās ir pripliļi

 4. Ne jau tikai Gulbene, visa valsts ir nolaista līdz kliņķim un kas pie tā vainīgs???

  13
  10
 5. Izlasiet par baznīcas ēkas atjaunošanas vēsturi, pievēršot uzmanību mācītāja Edgara Jundža aktīvajai un aizrautīgajai darbībai dievnama atjaunošanā uzreiz pēc kara. Vai toreiz draudzei bija pieejami milzīgi naudas resursi? Nē, nebija. Pie tam komunistu okupācijas vara neatbalstīja dievnamu atjaunošanu. Taču draudze bija aktīvāka un uzņēmīgāka. Ņemsim piemēru no Edgara Jundža, smelsimies spēku Dievā, beigsim čīkstēt par “nabadzību” (faktiski- dvēselisko nabadzību) un atjaunosim torni.

  17
  6
 6. Stāmerienas pilī var gāzt naudu un ne mazu, bet baznīcai,kas pārsvarā ir mūsu,luterāņu,nevar. Tad neatjaunojam neko,kas ir agrāk bijis.

  14
  10
 7. Ko nu kurš uzskata par svētvietu. Vieniem tā ir baznīca, otriem- kādu izbijušu bagātnieku mītne jeb pils.

  9
  3
 8. jau vairākus gadus vāc naudu baznīcas tornim un rezultāta vēl nav,kur paliek jau saziedotā nauda ,nodzer vai?

  14
  9
 9. Stāmerienas pils – pašvaldības īpašums. Baznīca – LELB draudzes.
  Pašvaldība var tikai atbalstīt draudzi un ar to saistīto organizāciju aktivitātes. Atbalsts ir bijis.

  Lai uzceltu torni vajag ievērojamus līdzekļus, entuziasmu, patiesu ticību un vienotību. Tā ir, ka pašiem jātiek galā.

  „FIB” , pirms komentē, atbilstoši savai sabojātības pakāpei – izlasi rakstu līdz galam.

  12
  2
 10. Ja vēl līdz šim nebijāt lietas kursā, tad pateikšu – baznīca ir šķirta no valsts. Tā, ka līdzekļi jāvāc no draudzes vai līdzcilvēku ziedojumiem.
  Vajag drusciņ tomēr filtrēt ko komentē. (paši esiet ziedojuši kaut reizi? Nav jau spiesta lieta – necepieties par svešu naudu… )

  11
  5
 11. Noziedojiet ari,lai bērniem būtu dabas zinību grāmata,no kā mācīties.Ne jau visiem ir dators.

  4
  2
 12. Baznīcām ir milzīgs apjoms ar īpašiem, kurus iznomā + ieņēmumi par ziedojumiem, kāzām, bērēm, kristībām un citi ieņēmumu veidi. Ja konkrētā baznīcas pārvalde neprot pieprasīt atbilstošu finansējumu konkrētiem mērķiem no LELB vai veikt detalizētu mērķa plānu, šāds ziedošanas aicinājums būs par jebkuru pozīciju. Ir pat mācītāji, kas nepakautrējas draudzei lūgt sarūpēt viņam malku ziemai lai sev ar saviem 7 bērniem nesaltu dibeni.

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.