Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz diskusiju par peldošās salas izveidi Dzirnavu dīķī Gulbenē

Gulbenes novada pašvaldība 10.jūlijā pulksten 15.00 Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja telpās ikvienu interesentu aicina uz diskusiju par peldošās salas izveidi Dzirnavu dīķī Gulbenē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā varēs uzzināt par Dzirnavu dīķa vēsturiskajiem faktiem, pēdējos piecos gados īstenotajām aktivitātēm dīķa teritorijā. Latvijas Hidroekoloģijas institūta zinātnieki runās par iecerētās  peldošās salas kā bioloģiskās daudzveidības veicinātāju un cilvēka radītā piesārņojuma mazinātāju. Savukārt par bioloģisko daudzveidību Dzirnavu dīķī stāstīs Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve. Noslēgumā klātesošie tiks iepazīstināti ar peldošas salas ieceri.  

Programma

Projektu “Mans pagasts, mana pilsēta” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds”
no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Visādas mazās diskusijas, drupačas. Bet pagastu reforma ne tikai bez diskusijas, bet deputāti par to balsoja pat nezinot matemātisko aprēķinu par ekonomisko lietderību.

  25
  1
 2. Gudrie grib īstenot Napoleona plānus, naudu sev pārējo iesāktajam projektam un tā tālāk, likvidēt liekēžu struktūras!

  15
  2
 3. Varbūt prātīgāk un lētāk būtu “peldošās salas” jēdzienu attiecināt tikai uz kulināriju saldā ēdiena apzīmēšanai, gatavošanai un baudīšanai. It īpaši tagadējā situācijā, kad it kā būtu jātaupa katrs cents.

  26
  1
 4. Varbūt vienkāršāk būtu to dīķi nolaist lai upe pati attīra savu gultni ? Vai tiešām tur kur jau ir gadiem krāti upes nogulumi un vis pārējais vaig veidot vēl kaut kādu uzkrājumu. Domāju ka lēnām nolaist līmeni būtu prātīgākais variants lai izpūsts tās dūņas un tad nākotnē kad nebūs kur likt naudu varēs izveidot peldvietu! Nolaižot līmeni varēs saprast no kurienes kas ietek.

  16
  0
 5. Apkārtējo māju mēsli tur tek, sūdi tur tek, gadiem, vemt gribās no tām mūžīgajām slaistu diskusijām un sarunu “”šoviem”. Piecus gadus izrādās, muldējuši, tērējuši naudu un turpinās muldēt. Pa šiem gadiem daba pati būtu dīķi attīrijusi un apkāŗt esošo māju kanalizāciju cauruļu straumītes, dome varētu aizbāzt.

  24
  1
 6. Jā, paskatieties vien grāvīšus- kāds ir to saturs! Tās mājas var būt pat visai patālu no upītes, kas ielaiž tik grāvī, un tālāk viss vienkārši notiek.

 7. Peldoša sala var absorbēt nelielu daudzumu “kaku” tādas izmanto dīķos kur nepieciešams nedaudz samazināt barības vielas. Izveidot tādu upē kur ieplūst kanalizācija kur ir caurtece un vis pārējais ir bezjēdzīgi jo peldoša sala nevar bezgalīgi uzkrāt “kakas” . Nav arī skaidrs kas notiks ar to salu pa ziemu vai tā zaļā masa tik izvilkta un nākošajā gada veidota no jauna vai vienkārši paliks tur pat un pa ziemu sapūstot radīs vēl lielāku piesārņojumu.

 8. skaisti dome strādā ieliek paziņojumu par diskusiju kura ir pēc divām stundām laikam jau vis ir nolemts bez iedzīvotāju viedokļa

  4
  1
 9. Nu nevajag muldēt! Gan domes lapā, gan te informācija bija jau iepriekš un tagad tikai vēlreiz atgādinaja. Ka tikai pakasīties!

  2
  2
 10. Pakasīsimies gan. Lai nākamgad no valsts aizņemtos miljonu, apvieno pagastus. Tas miljons būs jāatdod man un tev. Salas sapņos rādās?

  12
 11. Pa to zemē izmesto naudu, labāk nodrošiniet pilsētas teritorijā cilvēkiem iespēju pieslēgties pie centralizētās ūdens un kanalizācijas.
  Savādāk liela daļa vēl dzīvo kā lauku viensētas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.