Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Apstiprinās Gulbenes elektrovilcieniņa maršrutu

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes elektrovilcieniņa jeb specializētā tūristu transportlīdzekļa kustības maršruts šogad daudz neatšķirsies. Par to publiski novada domes 20.aprīļa tautsaimniecības komitejas sēdē informēja pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Simona Sniķe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa teica, ka vienīgās izmaiņas maršrutā ir saistītas ar Brīvības ielas remontdarbiem.

Maršrutu, kāds elektrovilcieniņam tika izveidots 2021.gada tūrisma sezonā, S.Sniķe nosauca par veiksmīgu. Braucējiem iepatikusies vizināšana cauri Spārītes parkam.

Par Gulbenes elektrovilcieniņa maršruta apstiprināšanu šāgada tūrisma sezonā vietējie deputāti balsos novada domes 28.aprīļa sēdē. Elektrovilcieniņa maršruts tāpat kā agrāk savienos abus pilsētas vēsturiskos centrus. Vilcieniņš ceļojumu pa pilsētu tāpat sāks no Gulbenes dzelzceļa stacijas, kur atrodas izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”. Maršrutā ir iekļauts Spārītes parks, kam ir sena vēsture no baronu fon Volfu laikiem un kur vasaras sezonā mitinās melnais gulbis Heinrihs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektrovilcieniņš kursēs nedēļas noteiktās dienās noteiktā laikā. Pasažieru elektromobilis “Melex” ar piekabi Gulbenē ir jau deviņus gadus un piedāvā savus pakalpojumus no maija līdz vasaras tūrisma sezonas beigām. Elektrovilcieniņš pieder pašvaldībai un ir nodots tās aģentūrai “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” bezatlīdzības lietošanā līdz 2023.gada beigām.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

 1. Pēc 9 gadiem jāapstiprina maršruts? Laikam aitām galīgi nav ko darīt.

  18
  4
 2. Nebrauks taču pa dzelzceļa ielu uz staciju! Kā tur izskatās!!! Zaļā zona netīrīta (izskatās, ka gadiem), ietve neslaucīta(arī izskatās, ka gadiem) un vietām sabrukusi, pirms gada degušajā ēkā jau bomži demolē- stikli birst arvien plašāk, citādi atlūzu gabali jau līdz ielai aizmesti!

  12
 3. Esmu jau rakstījis, ka gulbji ir putni, kas pāri izvēlas uz mūžu…nav jēgas vest jaunu. Tad Gulbenē būs divi vientuļi putni, nevis viens pāris!!!

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.