Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī Gauja pie Lejasciema izkāpj no krastiem

Šāds skats Gaujas krastos ar pārplūdušām pļavām vakar pavērās Lejasciema pagastā aiz “Silmalu” mājām. Foto: Gatis Bogdanovs.

Visu šo nedēļu kritiska situācija bija vērojama Daugavas upes krastu zemākajās vietās, it sevišķi pie Jēkabpils, kad pagājušajā nedēļā sestdienas rītā upē ūdens līmenis sasniedza augstāko atzīmi pēdējās desmitgadēs. Nu tas samazinājies par vairāk nekā trim metriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd tas joprojām krītas, un vakar Jēkabpilī tas bija 5,54 metrus virs stacijas nulles līmeņa. Tomēr Jēkabpils novadā joprojām spēkā oranžais brīdinājums, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Mūsu novadu tas gan neskar, tomēr, ņemot vērā, ka Pededze ir Aiviekstes baseina pieteka, mūs var iespaidot arī šie plūdi. Tiesa, gadiem ilgie novērojumi liecina, ka mūsu novada upēs ūdens līmenis ceļas krietni vēlāk par Daugavu un Aivieksti.

“Dzirkstele” novēroja, ka Pededzē ūdens līmenis ir cēlies, tomēr tas nav kritisks. Gaujā pie Robežkalna vakar vēl varēja vērot zemledus makšķerniekus. Savukārt aiz Lejasciema “Satekām”, kur Tirza ietek Gaujā, situācija jau bija citāda. Upē ledus vairs nebija manāms, un krastu zemākajās vietās pieguļošās pļavas jau bija applūdušas. Jāteic, ka pavasaros skati tur ir krietni iespaidīgāki, taču arī šobrīd Gauja ir izgājusi ārpus savām robežām.

– Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.