Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Arī šogad Gulbenes novada pašvaldība rīkos konkursu līdzdalības budžetēšanas projektiem

Foto: Lizuma estrādes vizualizācija no “Balso.gulbene.lv”. “Dzirkstele” par to rakstīja ŠEIT

Deputāti Gulbenes novada domes 30.marta sēdē ir apstiprinājuši nolikumu 2023.gada līdzdalības budžetēšanas projektu konkursa rīkošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena projekta realizācijai piešķirt varēs ne vairāk kā 35 000 eiro (ar PVN). Kopējais piešķirto finanšu līdzekļu apjoms projektu realizācijai ir paredzēts 110 000 eiro.

Projekta pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt 10 cilvēki, kuri sasnieguši vismaz 16 gadu vecumu, kā arī grupa vai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā reģistrēta biedrība, vai nodibinājums, kura darbības mērķis nav pretrunā konkursa nolikumā izvirzītajiem mērķiem.

Konkursam var iesniegt projektus, kuri atbilst šādiem kritērijiem: realizēšanas vieta ir sabiedrībai pieejama publiska ārtelpa (pašvaldības vai valsts nekustamais īpašums); jābūt saistībai ar infrastruktūras uzlabošanu, kurai ir paliekoša un sabiedriski nozīmīga vērtība; uzlabotās infrastruktūras ikgadējās uzturēšanas izmaksas nedrīkst pārsniegt 10 % gadā no kopējā attiecīgā projekta budžeta; projekts pilnībā jāpabeidz vienā kārtā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsot par projektu varēs klātienē Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā vai norādītajās novada bibliotēkās, pagastu pārvaldēs. Balsotājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Tāpat balsot par projektu varēs elektroniski pašvaldības balsošanas vietnē “Balso.gulbene.lv” atbilstoši autorizācijas noteikumiem. Balsot var personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Gulbenes novadā.

Balsojums par projektiem tiks organizēts trīs balsošanas apgabalos, kas izveidoti, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu uz 2022.gada 1.janvāri atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajām ziņām.

Katra persona var balsot vienu reizi par vienu projektu katrā apgabalā. Viena persona kopā var balsot par trīs projektiem: 1. balsošanas apgabals – Gulbene; 2. balsošanas apgabals – Beļava, Jaungulbene, Lejasciems, Lizums, Ranka pagasts, Stradi, Daukstes; 3. balsošanas apgabals – Druviena, Galgauska, Litene, Stāmeriena, Tirza, Līgo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balsošana noritēs divas nedēļas. Noslēdzoties konkursa balsojuma termiņam, komisija pieņems

lēmumu par finansējuma piešķiršanu tiem projektiem, kas katrā no apgabaliem balsojuma rezultātā saņēmuši vislielāko balsu skaitu. Ja konkurss noslēgsies ar vienādu balsu skaitu vairākiem projektiem, komisija apstiprinās to projektu, kurš ir iesniegts ātrāk.

2022.gada līdzdalības budžetēšanas projektu konkursa uzvarētāji:

  • Daudzfunkcionālas estrādes būvniecība Lizuma skolas parkā (920 balsis) ar nepieciešamo finansējumu 35 000 eiro; pašlaik rit pašvaldības izsludinātā publiskā iepirkuma procedūra projekta īstenošanai un būvfirma vēl nav izraudzīta;
  • Ielu apgaismojuma izbūve Tirzas pagastā no Ozolu ielas līdz biedrības namam (458 balsis) ar nepieciešamo finansējumu 35 000 eiro; publiskā iepirkuma ceļā pašvaldība šā projekta īstenošanai izraudzījusies SIA “Farads” par 17 159,75 eiro līgumcenu bez PVN.
  • Pop-up kultūrsala Spārītes parkā (211 balsis) ar nepieciešamo finansējumu 35 000 eiro; projekta īstenošanas vēl ir procesā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.