Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Autovadītāji Gulbenē apjukuši; policija iepriekš brīdināja, bet tagad jau soda

Kāpēc ir liegums transporta kustībai pāri dzelzceļa pārbrauktuvei Brīvības ielā Gulbenē tuvumā Bērzu ielai? To piektdien, 4.martā, “Dzirkstelei” vaicāja vairāki autovadītāji. Sākotnēji, kad pašvaldība informēja par gaidāmajiem ierobežojumiem Brīvības ielas būvdarbu sakarā, cilvēki nebija to sapratuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Notiek koku zāģēšana Brīvības ielā, tāpēc arī dzelzceļa pārbrauktuve pie Bērzu ielas ir ciet,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš.

Brīvības ielā 4.martā intensīvi notika koku ciršana un savākšana – “Dzirksteli” informēja arī iedzīvotāji. Jau vēstīts, ka SIA “Marten projekti” sagatavotais projekts arī paredz Brīvības ielas rekonstrukcijā virzienā no Bērzu un Ķiršu ielas tālāk uz Rīgas ielas pusi līdz Parka ielai nocirst 33 kokus.

Aicina pētīt shēmu un ievērot ceļa zīmes

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G.Āboliņš sacīja – attiecībā uz situāciju kopumā pašvaldība jau priekšlaikus bija publiskojusi satiksmes organizēšanas shēmu Brīvības ielas būvdarbu laikam. Shēma publicēta arī portālā “Dzirkstele.lv”. Turklāt, kā norādīja G.Āboliņš, “ir uzstādītas ceļa zīmes, kas jāievēro”, bet atsevišķi autobraucēji šīs zīmes neievērojot. “Sevišķi bīstami ir tas, ka degvielas autocisternas, baļķu vedēji brauc pa Līko ielu gar vidusskolu,” sacīja G.Āboliņš. Viņš zina teikt, ka ceturtdien, 3.martā, Valsts policijas darbinieki (ceļu policija) vairākus autovadītājus apturēja un brīdināja, bet 4.martā jau sāka sodīt.

Pašvaldība jau iepriekš informēja, ka 1.martā sāksies Brīvības ielas pārbūves darbi, kas turpināsies līdz pat 2023.gada 31.augustam. Šajā periodā Brīvības ielā posmā no Rīgas ielas līdz Bērzu ielai Gulbenē būs satiksmes ierobežojumi. Transportlīdzekļu kustība tiks novirzīta pa apbraucamo ceļu.

Sakārtot Brīvības ielas vienu kilometru

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā šajā Brīvības ielas projekta kārtā tiks rekonstruēts posms, kas nedaudz garāks par vienu kilometru. Pirms diviem mēnešiem pašvaldība parakstīja līgumu par Gulbenes pilsētas Brīvības ielas pārbūvi posmā no Rīgas ielas līdz Bērzu ielai.

Pašvaldības pasūtījumu veic SIA “Rubate” par 2 048 888,88 eiro līgumcenu bez PVN. Darbi ir veicami saskaņā ar SIA “Marten projekti” izstrādāto projektu par 21 000 eiro bez PVN. Līgums paredz – būvuzņēmējam pilnībā jāpabeidz un jānodod pasūtītājam 540 dienu laikā. Savukārt publiskajā iepirkumā par būvuzraudzības veikšanu objektā ir izraudzīti SIA RS Būvnieks” pakalpojumi par 24 930 eiro līgumcenu bez PVN.

Brīvības ielas posms no Bērzu ielas Vecgulbenes muižas virzienā iepriekš remontēts 2002.gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Diāna Odumiņa

Foto: Māra Matisone un Gints Āboliņš

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.