
Ar iesniegumu Gulbenes novada pašvaldībā bija vērsusies biedrība “Breakfast with lawyer”, lūdzot no pašvaldības 60 000 eiro dotāciju un mēbelētas telpas bezatlīdzības lietošanā. Deputāti novada domes 24.novembra sēdē ilgi diskutēja par šo jautājumu, tomēr iesniegumu nolēma neatbalstīt.
Biedrības pārstāvis Jānis Danga-Guobis, kurš ir arī iepirkumu speciālists Gulbenes novada pašvaldības Attīstības un iepirkumu nodaļā, sacīja, ka šis nodibinājums ir veidots ar mērķi sniegt sabiedrībai pieejamāku juridisko pakalpojumu, kā arī organizēt sabiedrībai neformālās izglītības pasākumus juridiskajos jautājumos. Esot ievadītas sarunas par iespējamo sadarbību ar mācību centru “Buts” un Gulbenes novada vidusskolu. Plānota arī juridisko pakalpojumu sniegšana bez atlīdzības. J.Danga-Guobis teica – vēloties sadarbību ar pašvaldību, lai vecinātu vietējo iedzīvotāju kopienas izglītošanu.
“Bieži vien juridiskā palīdzība netiek meklēta un saņemta, ņemot vērā, ka tā ir nesamērīgi dārga. Ar pašvaldības atbalstu, ko normatīvais regulējums atļauj, mēs vēlējāmies rast jaunu iniciatīvu,” viņš sacīja. J.Danga-Guobis redzot, ka atbalsts juridiskās palīdzības sniegšanā vajadzīgs ne tikai tiem, kuriem valsts to jau paredz (trūcīgie, maznodrošinātie), bet vēl arī citiem, kurus varbūt tikai 10 eiro lielāki ienākumi šķir no iespējas saņemt valsts apmaksātu jurista konsultāciju par brīvu.
Deputāte Mudīte Motivāne uzdeva J.Dangam-Guobim vairākus jautājumus, piemēram, kā viņš plāno savienot darbu pašvaldībā ar darbu biedrībā. Viņš sacīja, ka biedrība plāno saviem projektiem piesaistīt brīvprātīgos, jo novadā speciālistiem ir grūtības atrast kvalificētas darbavietas. J.Dangam-Guobim biedrība esot sirdslieta un esot vēlme strādāt sociālo darbu sabiedrības labā. Biedrība būtu gatava piesaistīt studentus-juristus prakses darbam Gulbenes novadā.
– Diāna Odumiņa
Fakti
* Biedrība “Breakfast with lawyer” (“Brokastis ar juristu” – tulkojumā no angļu valodas) ir dibināta 2022.gada 20.aprīlī Gulbenē.
* Biedrības darbības mērķis: sabiedrībai juridisku pakalpojumu organizēšana, koordinēšana un sniegšana; juridiskā, kā arī cita veida atbalsta organizēšana, koordinēšana un sniegšana;
neformālās izglītības organizēšana un rīkošana.
* Biedrības izpildinstitūcijā darbojas Jānis Danga-Guobis.
Avots: “Lursoft”