Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ceļojošo izstādi par 2. pasaules karā cietušajām Latvijas pilsētām Gulbenē atklās 14.jūnijā

Foto: Gatis Bogdanovs

Latvijas vēstures institūtā realizētā pētījumu programmas projektā “Latvijas 20.–21.gadsimta vēsture” ceļojošā izstāde “1944. – kara lauzums Latvijas pilsētainavā” 14.jūnijā būs apskatāma arī Gulbenē, atklāšana paredzēta pulksten 12.00 pie kultūras centra un bibliotēkas. Par to informē izstādes projekta koordinatore, muzeoloģe Ineta Zelča Sīmansone.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceļojošajā izstādē vizuāli saistošā veidā tiek izstāstīts 1944. gada aprīlī-oktobrī padomju aviācijas uzlidojumos un Vācijas-PSRS karadarbībā visvairāk cietušo Latvijas pilsētu – Rēzeknes, Gulbenes, Jelgavas, Bauskas, Valmieras un Rīgas pilsētu nopostīšanas stāsts, ar vēsturiskām atsaucēm un mūsdienu kontekstu parādot, kā pilsētu arhitektūra un veidols kara rezultātā nereti mainījies teju līdz nepazīšanai. Vienlaikus izstāde pašreizējās Krievijas agresijas Ukrainā kontekstā atgādina par kara postošo ietekmi uz visām sabiedrības dzīves jomām, akcentē nepieciešamību sargāt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu un apzināties visaptverošas valsts aizsardzības nozīmi.

Izstādes saturu veidojuši vēsturnieki Uldis Neiburgs,  Valdis Kuzmins un  Jānis Tomaševskis, grafisko dizainu veidojusi scenogrāfe Ineta Sipunova, izstādes projekta koordinatore ir muzeoloģe I.Zelča Sīmansone.  

Pēc izstādes atklāšanas paredzēta stundu gara diskusija novada kultūras centrā, kurā uzstāsies DR.hist Kaspars Zellis, kura tēma “Bumbu karš Otrajā pasaules karā – Eiropas un Latvijas perspektīva”, gulbenieša, atvaļinātā ģenerālmajora Jura Zeibārta tēma – “Gulbenes jautājums”, bet Gulbenes luterāņu mācītāja Ilgvara Matīsa tēma – “Baznīca”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.