Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Čips palīdz glābt sunīša dzīvību un Gulbenē atrast saimnieku

“Pixabay.com”

26.septembrī Gulbenes novada pašvaldība policija saņēma palīgā saucienu no iedzīvotājiem, ka netālu no Gulbenes brikšņos dzirdama maza sunīša riešana. Aizbraucot uz šo vietu, pašvaldības policijas pārstāvji pārliecinājās, ka brikšņos ir atstāts velosipēds un pie tā piesiets sunītis. Sākotnēji bija aizdomas, ka cilvēks devies sēņot un apmaldījies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” stāsta, ka sākotnēji izskatījās, ka cilvēks iegājis mežā, jo groziņā bija atstātas brilles un naža maks. Pašvaldības policija sazinājās ar Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāju Iru Žeiguri. Bija cerība, ja suns ir reģistrēts un čipots, noskaidrot, kas ir viņa saimnieks.

Atrisina sadzīvisku trilleri

“Suns bija maza auguma, bet diezgan agresīvs, jo nebija ēdis. Sākotnēji bija grūti nolasīt čipu, bet tad, kad Ira viņu sačubināja, pabaroja, suns nomierinājās, varējām nolasīt čipu un uzzināt, kas ir saimnieks,” stāsta M.Didrihsons-Linards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Žeigure stāsta, ka tas ir šķirnes suns – pekinietis. “No ceturtdienas līdz svētdienai šis suns bija pavadījis piesiets pie riteņa krūmos. Tas bija vietā, kad brauc pa Balvu ceļu, aiz “ceļu daļas” pa labi, kur aiziet ceļš uz Lejasstradiem. Tur krūmos iekšā, un tur jau ir sēnes. Stāv ritenis, ir suns, un cilvēka nav, loģiski – cilvēks kaut kur pazudis. Pēc četrām badošanās dienām suns bija ļoti agresīvs. Nevarēja uzreiz nolasīt čipu, bet tad pabarojām, varējām nolasīt čipu, kas ir saimnieks. Sazvanījām saimnieku. Izrādījās, ka saimniekam nozagts ritenis ar visu suni,” stāsta I.Žeigure.

M.Didrihsons-Linards norāda, ja suns nebūtu ne čipots, ne reģistrēts, atbildīgie dienesti būtu sākuši bezvēsts cilvēka meklēšanu mežā.

I.Žeigure arī atgādina, ka čips un suņa reģistrēšana ir ļoti svarīga. “Tad, kad noskaidrojām, kam pieder suns, sapratām, ka nevienu mežā meklēt nevajag, un cilvēka meklēšanas operācija tika atcelta. Šajā gadījumā suns ietaupīja valstij naudu,” stāsta I.Žeigure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt M.Didrihsons-Linards zina teikt, ka ritenis ar sunīti tomēr nebija nozagts. “Patiesībā nenozaga. Suņa saimnieces dzīvesbiedrs teica, ka nozaga, bet izskatās, ka pats bija “aizmirsis”, kurā vietā suni ar riteni atstājis, un pateica, ka nozaga,” saka M.Didrihsons-Linards un piebilst, ka pašvaldības policijas darbinieki, ierodoties mežā, jau bija sākuši staigāt un meklēt sākotnēji it kā pazudušo cilvēku.

“Dzirkstele” sazinājās arī ar Valsts policiju. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne saka: “Tika saņemta informācija par to, ka mežā ir atrasts suns un velosipēds. Uz notikumu reaģēja pašvaldības policija. Attiecībā par bezvēsts pazudušo informācijas nav. Velosipēds un suns nogādāts saimniecei, kura nevēlas rakstīt iesniegumu.”

Kūtri čipo un reģistrē

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Žeigure stāsta, ka Gulbenes novadā cilvēki samērā kūtri čipo un reģistrē savus četrkājainos draugus. “Dzīvniekus paņem, bet ne čipo, ne reģistrē. Ja pilsētā vēl kaut cik tas notiek, tad laukos ir pavisam bēdīga situācija. Bija gadījums, kad seniore cienījamos gados paņēma kucēnu un netaisījās neko darīt – ne čipot, ne sterilizēt, jo viņai nebija naudas, tad par ko gan runājam! Šajā gadījumā rezultātā tomēr sunītim tika atrasti citi saimnieki un seniore pēc ilgām sarunām tam arī piekrita. Savukārt tiem, kas suni nopērk par lielu naudu, ir svarīgi to gan čipot, gan reģistrēt,” saka I.Žeigure.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.