Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vajadzīgs projektētājs Brīvības ielas pārbūvei līdz Krustalīcei, drīz Gulbenē atsāksies būvdarbi no dzelzceļa sliedēm līdz Parka ielai

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Gulbenes novada pašvaldība meklē projektētāju Brīvības ielas pārbūvei Gulbenē posmā no Parka ielas līdz Krustalīces caurtekai. Līdz 17.aprīlim ir izsludināts publiskais iepirkums gan projektēšanai, gan autoruzraudzībai – liecina Iepirkumu uzraudzības biroja publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izraudzītajam projektētājam darbs būs jāpaveic 180 dienu laikā.

Jau rakstījām, ka Satiksmes ministrija solījusi finansiāli ar 24 624 eiro atbalstīt būvprojekta izstrādi Brīvības ielas atjaunošanai posmā no Parka ielas līdz Upes ielai. Pamatojums – Brīvības iela Gulbenē ir tranzīta iela.

Pārbūvējamās trases garums ir 0,75 kilometri, ieskaitot krustojumu ar Rēzeknes ceļu – liecina projektēšanas uzdevums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektēšanas gaitā ir jāparedz arī vismaz divas sanāksmes ar iedzīvotājiem projekta risinājumu prezentēšanai. Jāsagatavo informatīva planšete projekta risinājumu atspoguļošanai.

Projektēšanas mērķis ir nolietoto brauktuvju un segumu atjaunošana. Projektā jāparedz: asfaltbetona ielas segums; apvienots gājēju un velosipēdistu celiņš un soliņi; inženierkomunikāciju aizsardzība vai pārbūve, ja nepieciešams. Paredzēts arī nogāzi posmā no Dzirnavu ielas nostiprināt ar pāļiem/rievsienām. Tāpat arī posmā no Dzirnavu ielas līdz Pils ielai Brīvības ielas brauktuvi maksimāli novirzīt uz kreiso ielas pusi, bet Brīvības un Rēzeknes ielu krustojumā paredzēta papildus kreisā josla. Tiek plānota arī Krustalīces caurtekas pārbūve.

Tāpat paredzēts atjaunot esošo lietusūdens novades sistēmu un tīrīt grāvjus, arī atjaunot caurtekas, ja nepieciešams. Paredzēts pārbūvēt esošo ūdensvadu Parka un Brīvības ielu krustojumā ar aizbīdņu aku. Plānots izstrādāt jaunas, kā arī papildināt esošās sadzīves kanalizācijas. Projektā paredzēts maksimāli saglabāt esošos apgaismojuma balstus, kabeli un to izvietojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzams, ka, tiklīdz būs iespējams, beigsies tehnoloģiskais pārtraukums Brīvības ielas pārbūvei no krustojuma ar Rīgas ielu līdz Parka ielai. “Tikko laika apstākļi ļaus, būvnieks atsāks darbus,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis. Viņš akcentē, ka vēl ir darāmais arī Brīvības ielas posmā no dzelzceļa pārbrauktuves Bērzu ielas tuvumā līdz krustojumam ar Rīgas ielu. “Vienam posmam apakškārtu tikai rudenī pašās beigās uzlēja, lai ekspluatācija vieglāka. Apakšā salika ūdensvadu un kanalizāciju. Vajag, lai sasēžas. Un tad sāks darbus un pabeigs,” uzsver A.Caunītis. Vēl ir vajadzīgas gan drošības barjeras, gan gājēju ietves sakārtošana.

Jau vēstīts, ka šos darbus pēc pašvaldības pasūtījuma veic SIA “Rubate”. Būvniecības kopējās izmaksas – 2 657 531,61 eiro bez PVN. Darbi šajā posmā ir jāpabeidz līdz šā gada beigām. Lai īstenotu projektu, valsts Gulbenes novada pašvaldībai ir piešķīrusi aizdevumu 1,2 miljonu eiro. Turklāt pagājušā gada beigās Satiksmes ministrija darbiem Brīvības ielas pārbūvē no krustojuma ar Rīgas ielu līdz krustojumam ar Bērzu ielu piešķīra 436 081 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fakti

* Gulbenes novada pašvaldība Brīvības ielas rekonstrukciju Gulbenē ir plānojusi vismaz trīs posmos. Iepriekš trīs gadu laikā līdz 2020.gada beigām tika rekonstruēts posms no Brīvības ielas 67 līdz Brīvības ielai 106. Notika arī lietusūdens novades sistēmas izbūve, apgaismojuma ierīkošana un ietves izbūve; apļa veida krustojuma izbūve satiksmes drošības uzlabošanai un ērtāku kravas automašīnu kustībai, iebraucot Gulbenes pilsētā no Smiltenes puses. Projekta kopējās izmaksas bija 4,536 miljoni eiro. Projektam bija Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

Avots: Gulbenes novada dome

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

  1. Kad darbiem būs kvalitāte? ,Būvētajam Gulbene-Madona posmam jau vajadzīgs remonts, plaisas asfalt segumā, vai garantijas laiku izturēja jautājums Gulbenes novada vadībai!

    12
  2. es gribètu zinàt vienu,kad jàpaceĺ kungiem algas tad viñi visi bĺauj a viñiem ir liela jo liela atbildìba,bet pasakiet cilvèki mìĺie ,kad viñi ir par kautko atbildèju§i,nu goda vàrds pilnìgi aproebußies,bet viñiem jau nospĺauties uz mums ,riebekĺu bars!!!

    10
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.