Joprojām nav atrisinājusies situācija sakarā ar centralizētā ūdens padeves atslēgšanu divās pašvaldībai piederošās Līvānu tipa dzīvojamās mājās Gulbenes novadā. Izrādās, šī situācija ir skārusi Druvienas pagastu.
SIA “Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns “Dzirkstelei” teica – uzņēmums ir rīkojies saskaņā ar likumu. Viņš skaidroja, ka nemaksātājam var atslēgt ne tikai elektrības padevi, bet arī dzeramā ūdens piegādi no centralizēta ūdensvada. Druvienas gadījumā runa esot par divām pašvaldības īpašumā esošajām dzīvojamām mājām. No vienas nemaksātāji esot izvākušies, bet par otru māju pagaidām jautājums esot vēl risināšanas procesā.
Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis “ Dzirkstelei” komentēja, ka par brīvu pagaidām cilvēki Latvijā lietot var tikai gaisu. Viņš skaidroja, ka Druvienā iedzīvotājiem, kuriem parādu dēļ tika atslēgta centralizētā ūdens padeve, bija arī īres parādi, apsaimniekošanas maksas parādi attiecībā pret pašvaldību. Neesot tā, ka kāds šādā situācijā paliek zem klajas debess. Cilvēki paši meklē iespējas vai pašvaldība piešķir sociālo dzīvokli, vai arī no labiekārtota mājokļa pārceļ uz dzīvesvietu ar daļējām ērtībām vai bez tām.
Druvienas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Graumanis “ Dzirkstelei” sacīja – šī nepatīkamā situācija skārusi divas ģimenes, kurās ir bērni. Viena no ģimenēm ir pieņēmusi lēmumu izvākties no pašvaldībai piederošās ēkas un ar pašvaldību, visticamāk, turpmāk mājvietas atrašanā vairs nesaistīsies. Otra ģimene kārto parāda samaksu. Pašvaldībai par īri ir jau gandrīz viss samaksāts. J.Graumanis teica: “Nevar izlikties par beigtu, dzīvot un nemaksāt par dzīvošanu 5-6 gadus. Tad pašvaldībai nav variantu. Ir jāreaģē. Ja cilvēki nevar uzreiz visu samaksāt, var maksāt pa daļām. Bet vispār nemaksāšana var līdzīgi bēdīgi novadā beigties ne vienam vien.” Izvaicāts par to, vai šīm divām ģimenēm ir ienākumi, lai apmaksātu parādus, J.Graumanis stāstīja: “Vienā ģimenē abi pieaugušie strādā, otrā ģimenē – viens, bet ir pieauguši bērni, kuri varētu materiāli palīdzēt.”
“Dzirkstele” jau rakstīja, ka septembra sākumā Gulbenes novadā divām dzīvojamām mājām, kurām ir parāds par ūdensapgādes un centralizētās kanalizācijas pakalpojumiem, ir pārtraukta pakalpojuma sniegšana. Toreiz SIA “ Gulbenes Energo Serviss” valdes loceklis Rihards Korns “Dzirkstelei” skaidroja, ka šis ir paziņojums iedzīvotāju zināšanai: ja ir parādi, ir jānāk vienoties par to atmaksas termiņiem. Būt parādā un nelikties zinis – tas nav risinājums. Klientiem arī jāzina, ka SIA “Gulbenes Energo Serviss” sadarbojas ar parādu piedziņas firmu. Jāsaprot arī, ka nebūs iespējams saņemt ūdenssaimniecības pakalpojumus, par tiem nemaksājot un neliekoties ne zinis par to, ka parādi ir jānokārto. Parādniekiem pašiem ir jāsazinās ar SIA “Gulbenes Energo Serviss”.
- Šodien: 22.11.2024
- Sveiki! Pieslēgties
Nu ja pieaugušie strādā,tad tā ir bezkaunība.
Tādi kadri ir katrā pagastā,dzeršanai ir ūdenim nav,par viņiem liek maksāt mājas iedzīvotājiem.
Ja nemaksā, ir jāatslēdz, tas pareizi. Bet – ja ūdeni atslēgs privātīpašnieks, kura īrnieki nemaksā, tad īpašnieks dabūs tā pa galvu, ka maz neliksies. Kāpēc tā atšķiras likumi?
Kāpēc pilsētas svētkos dzert var, bet citās dienā sz itkā nevar?