Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Brīvības ielas pārbūvētā posma svinīga atklāšana Gulbenē (papildināts)

Foto: Gatis Bogdanovs.

Otrdienas vēlā vakarā Gulbenes novada pašvaldības darbinieki un uzaicinātās personas svinīgi atklāja Brīvības ielas pārbūvēto posmu, kas simboliski vēsta, ka visi iecerētie darbi šajā posmā ir pabeigti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums bija iecerēts kā svētki, un, lai tos baudītu, uz stundu tika slēgta satiksme Brīvības ielas posmā no Līkās līdz Bērzu ielai. Uz brīdi šis posms tika atvēlēts gājējiem, velosipēdistiem un skrituļotājiem.

Lai gan lija lietus, izbaudīt šo iespēju bija ieradies prāvs pulks biedrības “Gulbenes Velo fans” entuziastu un daži apkārtējo māju iedzīvotāji. Svinīgās uzrunas un lentes griešana, kas notika pie Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas ēkas, noritēja pūtēju orķestra pavadībā, un daļa klātesošo kājām devās līdz Bērzu ielai, kur baudīja karstu tēju un klausījās nelielu Grigorija Gorodko koncertu.

Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis savā uzrunā uzsvēra paveiktos darbus, arī izgriezto koku atjaunošanu, soliņu uzstādīšanu, izgaismotu krustojumu un gājēju celiņa izveidi, kas šajā posmā pirms rekonstrukcijas bija tikai daļējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeistars klātesošajiem izteica cerību, ka šis ceļš tiešām kalpos ilgi, neparādīsies defekti un darbu veicējiem tos nevajadzēs novērst. Šā projekta gaitā ne vienreiz vien iedzīvotāju, apkārtējo māju īpašnieku, projektētāju un pasūtītāja redzējums, vēlmes un iespējas krasi atšķīrās. Tika “lauzti šķēpi” par koku saglabāšanu, iebrauktuvju platuma un to seguma izbūves iespējām, kā arī gājēju celiņu abās ceļa pusēs lietderību.

Kopējais ielas projekts, kurš sākās 2017.gadā ar rotācijas apļa izveidi, ilgst nu jau piecus gadus, bet rezultāts ir redzams. Tiesa, lai pabeigtu ieceri, pilsētas teritorijā pašvaldība iecerējusi turpināt Brīvības ielas atjaunošanu posmā no Parka ielas līdz Upes ielai. Ir sagatavots šāds projekts iesniegšanai Satiksmes ministrijā, kura realizēšanas gadījumā autovadītāji un gājēji varēs komfortabli pārvietoties cauri visai pilsētai.

2 614 286,97 eiro bez PVN Gulbenes novada pašvaldībai ir izmaksājusi Brīvības ielas pārbūve posmā no Rīgas ielas līdz Bērzu ielai, kā tas ir fiksēts 17.augusta līguma grozījumos ar SIA “Rubate”.

Video: Gatis Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Nu kad pabeigs Skolas ielas mega projektu, tad gan vajadzētu ar galdiem un zaļumballi! 😁

    8
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.