Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Godina Valsts probācijas dienesta darbiniekus, Goda zīmi saņem arī Gulbenes un Alūksnes nodaļu vadītāja Ita Keiša

“18 gadi manas dzīves,” tā par saņemto apbalvojumu saka Valsts probācijas dienesta Gulbenes un Alūksnes nodaļu vadītāja Ita Keiša. Foto: Gatis Bogdanovs.

Par godu Valsts probācijas dienesta 20.gadadienai svinīgā ceremonijā godināja dienesta darbiniekus par profesionālo darbu sabiedrības drošības labā. Starp apbalvojamajiem arī Valsts probācijas dienesta Gulbenes un Alūksnes nodaļu vadītāja Ita Keiša. Viņa apbalvota ar otrās pakāpes Valsts probācijas dienesta Goda zīmi “Par nopelniem”, tas ir, par ilggadēju un godprātīgu darbu, nozīmīgu un nesavtīgu ieguldījumu Valsts probācijas dienesta darbībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts probācijas dienesta efektīvā darbība šajos gados ir ļāvusi cilvēkiem, kas pārkāpuši likumu, netikt izolētiem, bet palikt sabiedrībā ar tiesībām un pienākumiem piedalīties visos tās procesos, turpināt darba gaitas, uzturēt ciešas attiecības ar ģimeni un būt pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem.

I.Keiša Valsts probācijas dienestā strādā 18 gadus. Šis dienests ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku kriminālsoda — piespiedu darbs — un audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa — sabiedriskais darbs — izpildē, kā arī probācijas klientu uzraudzībā un sociālās uzvedības korekcijā. “Šo gadu laikā esam ļoti daudz iemācījušies. Probācijas dienests kā valsts institūcija ir diezgan unikāls ar to, ka mums ir ļoti daudz mācību. Mēs visu laiku ļoti daudz mācāmies. Pa šiem gadiem ir mainījusies arī izpratne, kā strādāt ar cilvēkiem, kā palīdzēt cilvēkam mainīties, paliekot savā vidē, bez brīvības atņemšanas, kas visai sabiedrībai izmaksā dārgi. Un, manuprāt, ieslodzījums – tas ir izņēmuma gadījums, ja tiešām cilvēku nekas nespēj apturēt. Protams, arī ieslodzījuma vietās notiek darbs ar šiem cilvēkiem. Bet mans viedoklis – no turienes jau neviens labāks ārā neiznāk,” uzsver I.Keiša.

Viņa stāsta, ka vidējais probācijas klients ir vīrietis vecumā no 25 līdz 35 gadiem. Ir arī nepilngadīgie, bet viņu nav daudz. “Mums ir speciālisti, kuri ir apmācīti darbā tieši ar nepilngadīgajiem. Viņi regulāri papildina savas zināšanas. Kas attiecas uz nepilngadīgajiem, tad tā ir kompleksa problēma. “Esmu pārliecināta par to, ka neviens cilvēks nepiedzimst par noziedznieku. No visa ir mazliet – kaut kas ar ģimeni, emocijām, socializēšanās procesu. Tagad ir jauns soda veids – probācijas novērošana, un tas attiecas tikai uz nepilngadīgajiem. Mums pagaidām nav bijis vēl neviens ar šādu soda veidu tieši Gulbenē. Bet Rīgā, Jūrmalā – jau ir. Te notiek darbs arī ar vecākiem,” stāsta I.Keiša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauns izaicinājums, kas sagaida Valsts probācijas dienesta darbiniekus, ir dzērājšoferi. I.Keiša skaidro, ka likumdošanā gaidāmas izmaiņas, un tās attieksies uz to, ka dzērājšoferiem piemēros probācijas uzraudzību. Šīs izmaiņas likumdošanā varētu būt jau ar nākamo gadu.

Viņa stāsta, ka savukārt saistībā traģisko un plašu rezonansi sabiedrībā ieguvušo Jēkabpils slepkavību, kur neizdevās pasargāt sievieti, kuru pēc ilgstošas vajāšanas, nogalināja bijušais dzīvesbiedrs, tiek domāts un aktualizēts jautājums par pagaidu aizsardzību pret vardarbību.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.