Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes-Alūksnes Bānīša svētkos sumina 48 mazos gulbeniešus

Foto: Gatis Bogdanovs.

Bānīša svētkos pie Gulbenes dzelzceļa stacijas notika svinīga 48 mazo gulbeniešu, kuri dzimuši laikā posmā no pagājušā gada augusta līdz šī gada jūlijam, sveikšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimenes pulcējās pie Gulbenes novada Dzimtsarakstu nodaļas – nozīmīgas vietas, kur jaunie vecāki reģistrēja savu bērniņu, un devās gājienā uz dzelzceļa staciju, kur notika svinīgais pasākums. Dāvanā mazie gulbenieši saņēma dāvanu kartes, kuras bija sarūpējušas gulbeniete Egija Kliesmete, kura radījusi bērnu zīmolu “Cibric”, un Ilze Vasiļjeva, kura ir uzņēmuma “Little Bee” vadītāja.

Mazo gulbeniešu ģimenes uzrunāja pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova, uzsverot, ka bērniņš ir laime. “Un, kopš šī laime ir ienākusi jūsu ģimenē, jūs daudzas lietas darāt citādāk un pasauli redzat citādāk. Jūs noteikti vairāk smaidāt, mazāk guļat un vairāk priecājaties, vairāk raizējaties. No savas puses visiem novēlu veselību, spēku, ticību, pārticību kopā ar pieticību un lai enerģija un gaisma ir katrā jūsu dienā!” teica D.Kablukova.

Mazās Keitas Ķuzes māmiņa Karīna “Dzirkstelei” atzina, ka šāds mazo gulbeniešu sumināšanas pasākums ir ļoti jauks un viņa ko tādu piedzīvo pirmo reizi. Viņasprāt, 48 mazuļi ir daudz. “Ejot gājienā, visa iela bija pilna,” teica Karīna. Viņa pati ir rīdziniece, kura ir ieprecējusies Gulbenē. “Ļoti patīk dzīvot Gulbenē! Te ir labi. Nav, kā Rīgā, jo te visur var ātri tikt,” uzsvēra mazās Keitas māmiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ingunas Luikas-Pabērzas ģimenei pasākums ļoti patika. Viņu ģimenē ir sagaidīta mazā Skārleta. “Tā bija tāda saliedētības sajūta, mazajiem “gulbīšiem” ar vecākiem un lielajiem brāļiem, māsām, dodoties stacijas virzienā, kur silti un atraktīvi mūs sagaidīja un katru tik mīļi uzrunāja. Jutāmies īpaši! Paldies, ka šāda sumināšana notiek, jo nepamet sajūta, ka pilsētai rūp jaunie gulbenieši, un tas, ka viņi un ģimenes ir īpaši un gaidīti,” teica jaunā māmiņa.

Amandas un Edžus Kadiļu ģimenē gaidīts un lolots ir dēliņš Leonards. “Mēs ļoti gaidījām to mirkli, kad viņš ienāks mūsu ģimenē. Viņš ir samīļots no visiem. Leonards ir pirmais mazbērns gan mana vīra, gan arī maniem vecākiem. Viņš ir apčubināts no visām pusēm,” priecājās Leonarda māmiņa. Jaunajai ģimenei bija ļoti patīkami saņemt ielūgumu uz šo pasākumu. “Abi ar vīru esam gulbenieši, nākam no Gulbenes, bet dzīvojam Rīgā. Gulbenē gan ir labāk. Bērniem te ir mierīgāka vide, piemēram, lai dotos ar mazuli pastaigā. Rīgā tā nav,” uzsvēra Amanda. Kā lielāko izaicinājumu, kopš mazulis ienācis viņu dzīvē, Amanda minēja – neaizmirst, ka viņi ir ne tikai vecāki, bet arī vīrs un sieva.

Amēlijas Kļaviņas mamma Lelde un Odrijas Kindzules mamma Laura bija vienisprātis, ka 48 mazuļi – tas nav daudz, varējis mazo gulbeniešu būt vairāk. Savukārt kopējais mazuļu gājiens – tā ir jauka tradīcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka

Publiski suminātie mazuļi

Amēlija Kalniņa, Aurēlija Lesiņa, Gabriela Magone, Dāvis Bērziņš, Krišjānis Pērkons, Keita Ķuze, Raiens Sobeckis, Juris Glakus, Leonards Kadils, Leo Levickis, Rēzija Krūmiņa, Leila Loķe, Gustavs Žīgurs, Jānis Neilands, Skārleta Luika-Pabērza, Elisa Robežniece, Amēlija Kļaviņa, Gustavs Palameiks, Zane Agleniece, Annija Strazdiņa, Aurora Paula Petruka, Kristens Mons, Laura Rudzīte, Odrija Kindzule, Alekss Lomaga, Tailers Vasilaki, Odrija Viļuma, Endijs Vītols, Oskars Dokukins, Fēbe Teice, Matīss Bružāns, Arsēnijs Saveļjevs, Ieva Boka, Anete Circene, Anastasija Millija Vanaga.

Avots: Gulbenes novada Dzimtsarakstu nodaļa

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.