Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes ceturtdienas tirdziņā – jau pavasarīgas gastronomiskās noskaņas

Gulbeniete Ieva Ignatāne (no kreisās) savā ģimenes siltumnīcā audzē arī mikrozaļumus. Foto: Diāna Odumiņa.

Vitamīnu “bumba” – tā varētu teikt par mikrozaļumiem, kurus lietot uzturā svaigā veidā ir veselīgi. Sevišķi pavasarī, kad pēc garās ziemas ir jānostiprina imunitāte. Gulbenes ceturtdienas tirdziņā Gulbenē starp citiem gardumiem un skaistumlietām ir nopērkami arī diedzēti kressalāti un brokoļi. “Dzirkstele” 24.marta novēroja, ka cilvēki interesējas par šīm koši zaļo mikrozaļumu kastītēm un arī pērk. Dīgsti ir izmantojami salātu pagatavošanai, berami uz sviestmaizēm, kā arī lietojami servēšanai dažādos tomātu ēdienos, zupās, mērcēs. Diedzētās brokoļu sēklās ir ļoti daudz C vitamīna, piemīt atūdeņojoša iedarbība sirds un asinsrites gadījumos. Savukārt kreses mēdz dēvēt par “vācu penicilīnu”, kas attīra asinis un palīdz kontrolēt cukura daudzumu asinīs.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Sodien ir liela vetra luuzt koki pazudusi elektriba…noskana nekada…bet rit jau bus cita diena..ari vetra nav muziga..vis aiziet ka tai dziesma gan skumjas gan prieks.

  2
  4
 2. Man patik vairak apmeklet tirgu neka lielveikalus.jo tirgus pastav tik ilgi cik cilvece.tirgus ta ir visnkarsa un dabiska vide ar smarzam un garsam ja ari ar majrazotaju un lauksaimnieku labumuem..tirgu var pakauleties.adelute tirgos destus ogas.
  Tirgu var satikties ar pazinam varbut sen neredzetiem cilvekuem parunaties..ta ir ari lieluika pastaigu vieta..adelitei patik.kaut tirgi butu muzigi un ari skaidra nauda….kas bija ir un jabut vienmer.

  4
  6
 3. Kapec jums nepatik tirgus..jocigi gan te cilveki..ak ja te tak trollu akgotie..jus tak esust par bezsskaidru naudu.vai ne…tas nozimee verdzibu un totaly cilveku kontroli..kur brivibai vairs nav vieetas.nu ja tas svaba resets puepuldisies ..tad jau nav vairts verts sai pasaule dzivot..kad cilvejs vairs bav cilveks un vinam nekas nepueder un nav par ko priecaties..

 4. Ja tirgu vairs nebus.adelite nevares saimniekot savaa zamitee razot produkciju un tirgot..un vina nomirs bada navee..jo vina nevares tirgu norekinaties ar pircejiem….ja bet nan ir labas kyndes..apsveic mani sieviesu dienaa ar rozi un sokoladi..bet kads virietis vienmer lidz ar naudinu noliek man uz gakda koncas…esmu nioraizejusies par nakotni kas nezinama nak..bekad agrak nesmu jutusues tik nedrosi.

  3
  3
 5. Sodien ir svetdiena..un labakam garstavoklim adeite ierauj vinu..prozit..rit ir atkal jauna diena…kas nezinama nak.

  1
  3
 6. Kur tad ir palicis adelites nidejs ints…ka tik hebus
  Dabujis infarktu redzot tik daudz komenfu…nesaprotu kapec ta adel vinam ta acis koz…bet sirsnina un akninas ir jasargaa..luk ta vecit….adelute nonainis nikus..un izgerbs jus trolys plikus..jeee..dabusiet jus pa adu ja nekausiet nan teikt vardu…adelite pajokoja..jjo jus vinai esiet pie kajas.

  2
  3
 7. Es jau gribu doties uz portalu kur nav nevuena komentetaja un rajstit savus komentus kosmosam.jo te nav nan domubuedru…un ja gidigi sabiedriba nani nesausta..un visiesm bus labi..tikai pasakuet nan kur atrodams tads portals…kur es nevienu netraucetu.

  1
  5
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.