Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes mākslas skola pavasarī cer pārcelties uz renovēto bijušās Bērzu skolas ēku

Gulbenes mākslas skolas skolotāja Rudīte Liepiņa spēj pamanīt talantus, motivēt un iedrošināt.
Foto: Gatis Bogdanovs.

Šajā mācību gadā Gulbenes mākslas skolā mācās 250 audzēkņi profesionālās ievirzes izglītības programmā “Vizuāli plastiskā māksla” un 17 audzēkņi interešu izglītības programmās “Zīmēšana un gleznošana” un “Datorgrafika un animācija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Gatis Bogdanovs.

Tāpat kā līdz šim, arī šajā mācību gadā darbojas klases Lejasciema, Lizuma, Rankas un Jaungulbenes pagastā sadarbībā ar pamatskolām. Gulbenē vēl šogad mācības turpinās esošajās telpās O.Kalpaka ielā 70A, bet Gulbenes mākslas skolas kolektīvs ļoti cer pavasarī pārcelties uz renovēto skolas ēku, kuru gulbenieši pazīst kā Bērzu skolu.

Gulbenes mākslas skolas direktore Sandra Dikmane “Dzirkstelei” stāsta, ka septembrī ir realizēts Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts “Izstāžu aprīkojums Gulbenes mākslas skolai”. “Tas ļaus mums nodrošināt saviem audzēkņiem iespēju mācību telpās iepazīt profesionālu mākslinieku darbus, kā arī redzēt savus darbus izstāžu noformējumā. Tāpat kā citās izglītības iestādēs, arī mums ir aktuāla jaunu pedagogu piesaiste. Šajā mācību gadā pie mums darbu ir uzsākušas 3 jaunas skolotājas – Inese Lapiņa, Inese Indzere, Lāsma Štāle. Pavisam kopā mākslas skolā strādā 15 pedagogi,” stāsta S.Dikmane.

Viena no jaunajām Gulbenes mākslas skolotājām ir Inese Lapiņa, kura uz darbu brauc no Jaunpiebalgas. Viņa zina, ka arī šis mācību gads skolā būs ļoti radošs un jaunām atklāsmēm bagāts. Foto: Gatis Bogdanovs.

Šajā mācību gadā Gulbenes mākslas skolai būs divi izaicinājumi – jāsagatavojas Latvijas Nacionālā kultūras centra plānotajai pārejai uz jaunām izglītības programmām ar aktualizētu saturu ar akcentu uz dizaina pamatu un digitālo mediju apguvi. “Mūsu skola ir pakāpeniski sagatavojusies šim jau pirms pandēmijas sākuma plānotajam pasākumam, vairākus gadus mums mācību programmās ir integrēti mācību priekšmeti “Datorgrafika”, “Animācija”, “Foto pamati” un “Dizaina pamati”. Otrs izaicinājums būs saglabāt vecāku līdzdalības maksu līdzšinējā apjomā 7 eiro mēnesī, jo mācību materiāli – krāsas, otas, papīrs un citi speciālie mākslinieku darba materiāli – ir kļuvuši ievērojami dārgāki. Tomēr centīsimies nodrošināt mūsu bērniem visu labāko radošam darbam un sekmīgām mācībām, jo saprotam, ka šobrīd arī mūsu audzēkņu ģimenēm ir jārisina citi materiālās dzīves jautājumi,” saka S.Dikmane.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.