Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bibliotēka pirmo reizi iesaistās Labo darbu nedēļā

Foto: no privātā arhīva.

Gulbenes novada bibliotēkas kolektīvs, iesaistoties Labo darbu nedēļā, sarūpējis palīdzības paku ukraiņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada bibliotēkas vadītāja Sabīne Jefimova “Dzirkstelei” stāsta, ka bibliotēkas kolektīvs vēlējās pirmo reizi iesaistīties Labo darbu nedēļā.

“Sākotnēji kolektīvā apzinājām idejas, kur un kā varam iesaistīties vai ko paveikt. Mums bija svarīgi divi aspekti: darīt labos darbus saviem novada cilvēkiem un neaizmirst par šodienas aktuālo tēmu – atbalsts Ukrainai. Idejas bija dažādas: gan ar fizisku darbu sniegt atbalstu vientuļajiem pensionāriem, gan veidot ierakumu sveces bez siltuma un elektrības palikušajiem Ukrainā, kā arī viena no idejām bija iegādāties no vietējiem rokdarbniekiem adījumus – zeķes un dūraiņus, vienlaikus atbalstot vietējos, pērkot produkciju, un rezultātā rudens un ziemas sezonai sniegt siltumu Ukrainas iedzīvotājiem. Veiksmīgas sadarbības rezultātā bibliotēkas kolektīvs paveica vairākus citus darbus. Sadarbībā ar Jaungulbenes tautas nama vadītāju Sarmīti Zdanovsku saimniecībā “Jaunstāmeri” seniorei Ilzei Galejai krāvām grēdās malku. Vēlāk sadarbībā ar Daigu Gargurni un biedrību “Sateka” lasījām un mazgājām ābolus mājsaimniecībā “Torņkalns”. No āboliem izspiedām aptuveni 160 litrus sulas, kas tika nogādāta iedzīvotājiem Gulbenes novada sociālās aprūpes centrā “Siltais”. Vēl viena lieliska sadarbība izveidojās ar Gulbenes luterāņu draudzes mācītāju Ilgvaru Matīsu. Uzzinājām par iespēju Ukrainas iedzīvotājiem sniegt atbalstu, sagādājot higiēnas un pārtikas pakas. Palīdzības pakas tika nodotas Ilgvaram Matīsam, kurš parūpēsies, lai šīs pakas saņemtu Ukrainas iedzīvotāji,” stāsta S.Jefimova.

I.Matīss “Dzirkstelei” stāsta, ka nogādājis pakas Rīgā, no kurienes tās turpinās ceļu tālāk uz Ukrainu. Sarūpētās lietas tiks nogādātas Izjumā, kas smagi cietusi. “Sākumā cilvēki bija atsaucīgāki, tagad vairāk palīdzīgu roku ukraiņiem sniedz, kad tiek rīkotas kādas akcijas,” saka I.Matīss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Jefimova uzsver, ka iespēja darīt labu ir ne tikai liels atbalsts kādam un vērtīgs labais piemērs citiem, bet bieži vien paši veicēji saņem vairāk – milzīgu piepildījumu, gandarījumu un vēlmi turpināt darīt kaut ko labu un vajadzīgu.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.