Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada domes deputātu lēmums uzņēmējiem palīdzēs piesaistīt speciālistus

Foto: “Pexels.com”.

Turpmāk Gulbenes novada pašvaldība savus dzīvokļus būs tiesīga izīrēt arī tādiem kvalificētiem speciālistiem, kuri strādā lauksaimnieciskās ražošanas un pārstrādes, mežsaimniecības un kokapstrādes, būvniecības un tūrisma jomā. Tā deputāti ir nolēmuši Gulbenes novada domes 27.oktobra sēdē. Šis lēmums ir svarīgs uzņēmējdarbības vides attīstībai, jo tiks veicināta kvalificētu speciālistu piesaiste novadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runa ir par speciālistu piesaisti nozarēs, kuras norādītas Gulbenes novada attīstības programmā laika posmam līdz 2024.gadam: lauksaimnieciskās ražošanas un pārstrādes joma, mežsaimniecības un kokapstrādes joma, būvniecības un tūrisma joma.

Deputātu lēmums paredz izdarīt grozījumus novada domes 2020.gada 30.janvārī apstiprinātajos saistošajos noteikumos “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā”. Grozījumi stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”.

Minēto sasitošo noteikumu 5.nodaļā “Dzīvojamās telpas izīrēšana speciālistam” jau līdz šim bija noteikts, ka pašvaldība telpas īres līgumu ar speciālistu noslēdz uz darba tiesisko attiecību laiku, bet ne ilgāk kā uz trim gadiem. Ja pēc trim gadiem speciālistam joprojām ir tiesības īrēt speciālistam izīrēto dzīvojamo telpu, īres līgumu attiecīgi pagarina.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Jauki, bet kāpēc tik ierobežotam speciālistu lokam ? un kas noteica jomas, kur trūkst speciālistu ? It kā tūrisms būtu īpaši nozīmīga nozare, kas nes milzu peļņu, bet ir arī citi, kas gribētu pamēģināt strādāt šeit, bet uzreiz pirkt dzīvokli nevēlas.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.